První duel čtvrtfinále play-off s Přerovem urval ČEZ Motor v prodloužení

- 26.02.2017 21:09 - Aktualizováno: 26.02.2017 21:09

V úvodním čtvrtfinále play-off první WSM ligy vyhráli dnes hokejisté českobudějovického ČEZ Motoru nad Přerovem 5:4 v prodloužení a v sérii se ujali vedení 1:0. Druhý zápas se hraje v Budvar aréně v pondělí (17.30).

ČEZ Motor České Budějovice - HC ZUBR Přerov 5:4 (0:1, 2:2, 2:1 - 1:0)

Domácí začali výrazným náporem, který umocnila po minutě hry přesilová hra. Tu ovšem nejenže nevyužili, ale po jejím skončení inkasovali. Pavlin podcenil situaci, Plášek jel sám na Kváču, byl faulován a nařízené trestné střílení zkušeně proměnil. Motor pak nevyužil ani čtyřminutovou přesilovku, čtyři početní výhody měli i hosté, ale skóre se nepohnulo.

Změna nastala ale hned na začátku druhé třetiny, a byl to pro domácí pořádný šok. Pšurný v oslabení a za dalších dvacet vteřin Procházka vytáhli náskok hostů na tříbrankový rozdíl a mladík Kváča opustil branku, do které se postavil Gába. A Motor se nadechl k velkému obratu. Vlček si dojel odražený kotouč od zadního mantinelu a konečně odčaroval Klimešovi nulu. V přesilovce se pak trefil Vráblík a Jihočeši byli na dostřel.

Ve třetí třetině pak přišlo bleskové využití přesilovky Heřmanem a Budvar aréna byla na nohách. Jenže početní výhodu využili i Přerov a byl znovu na koni. Motor se chvíli hledal, ale tři minuty před koncem vyrovnal Čermák. Šlo se tak do desetiminutového prodloužení. V něm se po třech minutách ocitl sám před Klimešem Rob a dramatický zápas rozhodl.

Branky a nahrávky: 27. Vlček (Rob, Šulek), 32. Vráblík (Rob), 42. Heřman (Pavlin, Vráblík), 58. Čermák (F. Novák), 63. Rob (Fillman, F. Novák) - 4. Plášek z tr. stř., 22. R. Pšurný (M. Procházka, Malina), 23. M. Procházka (R. Pšurný, Malina), 46. M. Procházka (Chmelíř, R. Pšurný). Vyloučení: 7:10, využití: 2:1, v oslabení: 0:1. Rozhodčí: Dědek, Doležal – Zídek, Polák. Diváci: 6168. Stav série: 1:0.

České Budějovice: Kváča (23. Gába) - Fillman, Novák, Pavlin, Pýcha, Vráblík, Mucha, Suchánek - Dostálek, Pajič, Čermák - Nouza, Vak, Heřman - Šulek, Vlček, Rob - Babka, Škoda, Fronk .

Přerov: Klimeš - Novotný, Ferenc, Chmelíř, Malina, Vágner, Pala, Zbořil - Plášek, Sýkora, Sikora - Procházka, Pšurný, Berger - Goiš, Dvořák, Kovařík - Petelin, Král, Ižacký.

Antonín Stavjaňa (České Budějovice): Hrubě se nám nepovedl začátek utkání. Zodpovědnost nám svazovala ruce. Naopak soupeř hrál uvolněně. První gól mužstva nastartoval. V závěru měly šance oba týmy. Jsme rádi, že jsme první zápas urvali.

Kamil Přecechtěl (Přerov): Podávali jsme poctivý a zodpovědný výkon do stavu 3:0. Pak si hráči začali myslet, že mohou Motor porazit i bez dodržování pokynů. Srazily nás dva vlastní góly. V závěru jsme udělali velké chyby.