Dynamo doma šlape, vyhrálo i čtvrtý zápas, odnesl to Frýdek-Místek

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 23.09.2016 21:12

V 8. kole druhé ligy porazili dnes fotbalisté českobudějovického Dynama na domácím trávníku Frýdek-Místek 3:1 a počtvrté na Střeleckém ostrově bodovali naplno.

SK Dynamo České Budějovice - MFK Frýdek-Místek 3:1 (1:1)

Vstup do utkání měli Jihočeši impozantní, už v páté minutě měli dvě velké šance za sebou. Kalod zblízka gólmana neprostřelil a Novák napálil míč pouze do tyče zcela odkryté branky. Udeřit ale mohli vzápětí i hosté, Vyskočilova hlavička skončila na břevně Křížkovy svatyně. Netrvalo dlouho a Dynamo se radovalo. V 11. minutě si agilní Klesa narazil s Benátem, ve vápně se krásně prokličkoval přes bránící hráče a pod padajícím brankářem otevřel skóre - 1:0. Za dalších minut však bylo vyrovnáno, zleva nacentroval Hykel a trestuhodně volný Slaninka hlavičkou nedal Křížkovi pražádnou šanci zasáhnout a vyrovnal na 1:1. Domácí byli rázem jako opaření, zcela vypadli z role a iniciativu převzali hosté. Do poločasu se však stav už nezměnil, žádná větší šance k vidění nebyla.

Poločasová přestávka Jihočechům přišla evidentně k duhu. Ve 48. minutě měl na kopačce gól Čermák, ale zbrkle napálil míč do před ním stojícího obránce Švrčka. O dvě minuty však přišla další gólová černobílá radost. Táborský využil zaváhání frýdeckomístecké obrany a zleva poslal míč levačkou křížem po zemi přesně k levé tyčce - 2:1. Domácí hráči pak v klidu drželi vedení a hosté postupně vrhli všechny síly do útoku. V poslední minutě kopali roh, na který šel do vápna i jejich brankář. Míče se však zmocnil Wermke, po pravé straně utekl a před zcela prázdnou branku přihrál Kadulovi, pro kterého nebylo nic složitého dokončit další tříbodové vítězství Dynama.

Branky: 11. Klesa, 50. Táborský, 90. Kadula – 21. Slaninka. Rozhodčí: Ulrich – Vlček, Šimáček. ŽK: 0:3 (Willweber, Petrovič, Švrček). Diváci: 1774.

Dynamo: Křížek - Klesa, Šourek, Novák, Funda - Pešek (88. Wermke) Čermák, Čavoš, Táborský - Benát, Kalod (76. Kadula).

Frýdek-Místek: Štěpanovský - Ilko, Literák, Klabník, Švrček - Šumský, Willweber, Hykel (81. Krčula), Vyskočil (68. Šichor), Slaninka (33. Petrović) - Stratil.

David Horejš (Dynamo): Jsem nesmírně rád, že jsme vyhráli i čtvrtý domácí zápas. Byli jsme na soupeře dobře připraveni. Vstup do zápasu nám vyšel náramně, i když jsme první šanci nedali. Po Klesově gólu jsme se ale zatáhli a první branka nám paradoxně uškodila. Zbytek prvního poločasu jsme dohrávali v křeči. O poločase jsme zvedli v kabině hlas a za druhou půli musím kluky pochválit. Dostali jsme se znovu do vedení, pak jsme měli i další šance a výborně jsme drželi míč. Frýdek jsme skoro do ničeho nepustili a myslím, že zaslouženě zvítězili.

Miroslav Nemec (Frýdek-Místek): První poločas jsme sice inkasovali první, ale zaslouženě jsme vyrovnali a mohli přidat i druhý gól. Ve druhé půli jsme ale o zápas přišli po školácké chybě, která rozhodla zápas. Pak už si soupeř zkušeně hlídal vedení. Budějovice prokázaly, že mají propracovanou hru, dobrou defenzivu a vyhrály zaslouženě.