Českobudějovicko Českokrumlovsko Jindřichohradecko Písecko Prachaticko Strakonicko Táborsko

► Galerie Nová výrobní hala společnosti Kern-Liebers CR je před dokončením. [Foto: Zdeněk Zuntych]

Swietelsky dokončil stavbu výrobní haly Kern-Liebers CR

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 20.04.2017 08:50


Po osmi měsících práce společnost SWIETELSKY stavební předala výrobní halu strojírenské firmy KERN-LIEBERS CR v jejím závodě v Českých Budějovicích. Ta má rozlohu 7500 metrů čtverečných a její stavba začala loni koncem srpna. Provoz v ní bude po instalaci technologie slavnostně zahájen 23. května. Tím se výrobní prostory firmy, patřící mezi významné dodavatele komponentů pro automobilový, textilní a spotřební průmysl, rozšíří na 19 tisíc metrů čtverečných. Celková investice přesáhne půl miliardy korun, z nichž na stavební práce připadá zhruba 180 milionů korun.

"Přístavba haly v areálu, kde výroba běží dál, je vždy specifická. A náročná na koordinaci všech stavebních prací, protože chod vlastního provozu nelze narušit. To se bez úzké spolupráce s investorem, a také plánováním v dostatečném předstihu, neobejde. Těší mě, že se to zde podařilo velmi dobře zvládnout, i když letošní zima, v průběhu které probíhaly hlavní stavební procesy, nám příliš nepřála," říká Pavel Rouha, ředitel závodu Pozemní stavby Jih SWIETELSKY stavební. Ta loni v oboru průmyslových staveb například postavila ve Strakonicích výrobní haly firmy Denios, výrobní halu společnosti Hauser v Kaplici a letos na jaře dokončila v Jihlavě stavbu vývojového centra R&D Automotive Lighting.

Jaroslav Kopp, jednatel společnosti KERN-LIEBERS CR, připomíná, že investice do rozšíření produkce byla nevyhnutelná, neboť objekty už byly zcela zaplněné a nešlo do nich umístit další technologie, nezbytné pro pokrytí nových projektů v Česku, Polsku a Maďarsku. Do nové haly firma umístí celý provoz tepelného zpracování kovů a omílání. Nové technologie za přibližně 320 milionů Kč jí umožní rozšířit portfolio výrobků a otevřít nové trhy.

Společnost SWIETELSKY stavební zde ještě pracuje na drobných stavebních objektech, kde skončí v polovině června. Po přestěhování části technologie do nových prostor budou ještě následovat stavební úpravy ve stávajících halách.

armSouvisející zprávy

V Českých Budějovicích přibude další stovka bytů

11.07.2017 13:42

Swietelsky dokončil stavbu výrobní haly Kern-Liebers CR

20.04.2017 08:50

V Českých Budějovicích - Rožnově a v Praze - Vinoři začíná stavba retail parků

07.03.2017 19:41

Teplo do nového obchodního centra IGY2 dodá teplárna

19.04.2016 15:00

Prestižními stavbami jižních Čech jsou Rezidence Dlouhá louka i českokrumlovský jez

10.04.2015 09:04