Prohra s Ruskem po nájezdech nemohla Čechům zkazit náladu

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 30.04.2017 22:57

V závěrečném utkání velmi podařených Carlson Hockey Games v českobudějovické Budvar aréně prohráli dnes čeští hokejisté s Ruskem 3:4 po samostatných nájezdech. Ještě předtím v severském derby porazili Finové Švédsko 3:2.

Česká republika - Rusko 3:4sn (1:0, 1:1, 1:2 - 0:0)

Opět vyprodaná Budvar aréna viděla další výborný zápas před blížícím se mistrovství světa, který začne v Paříži a Koléně nad Rýnem 5. května. Češi, už jistí vítězové Carlson Hockey Games, nastoupili proti odvěklému rivalovi bez některých opor (Voráček, Gudas, Červenka), ale odehráli další vydařený mač. V něm šli do vedení v závěru první třetiny, kdy se v přesilovce trefil Hyka.

Na začátku druhé části sice srovnal dadonov, ale ve 24. minutě vrátil domácím vedení Vrána. Drama vrcholilo ve třetí třetině. Při vyloučení Horáka trefil Lev v oslabení horní tyčku, pak byl faulovaný Radil, rozhodčí nařídili trestné střílení, ale český útočník ho neprovedl dobře. Místo navýšení náskoku tak přišlo vyrovnání v polovině třetiny z hole Provorova. Za dvě minuty a kousek ale Kovář znovu převážil misku vah na českou stranu, jenže Rusové v přesilovce srovnali. Šlo se tak do prodloužení, ve kterém trefil Radil tyčku. O vítězi tak rozhodovaly samostné nájezdy, v sedmé sérii se o bodu navíc pro Rusko postaral Gusev.

Branky a nahrávky: 19. Hyka (Šulák), 24. Vrána (Jan Kovář, Radil), 54. Jan Kovář (Radil) - 22. Dadonov (Šipačjov), 51. Provorov (Tělegin), 58. Gusev (Šipačjov, Dadonov), rozhodující nájezd Gusev. Rozhodčí: Björk, Andersson (oba Švédsko) - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Diváků: 6401 (vyprodáno).

Česká republika: Mrázek - Jeřábek, Krejčík, Kindl, Šulák, Rutta, Kolář, Sklenička, Doudera - Radil, Jan Kovář, Vrána - Řepík, Holík, Birner - Hyka, Horák, Zohorna - Kašpar, Hanzl, Lev. Trenér Josef Jandač.

Rusko: Sorokin - Provorov, Mironov, Gavrikov, Bělov, Zub, Běreglazov, Naumenkov - Plotnikov, Tkačjov, Mozjakin - Dadonov, Šipačjov, Gusev - Nikuškin, Ljubimov, Tělegin - Burdasov, Světlakov, Golyšev. Trenér Oleg Znarok.