Dynamo na závěr sezony porazilo Třinec, doma na jaře poprvé vyhrálo

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 28.05.2017 18:21 - Aktualizováno: 28.05.2017 18:22

V posledním 30. kole sezony 2016-2017 Fortuna národní ligy porazili dnes fotbalisté českobudějovického Dynama doma Třinec 3:0 a dočkali se tak prvního jarního vítězství na svém stadionu. V konečné tabulce skončili Jihočeši na 5. místě.

Dynamo České Budějovice - FK Fotbal třinec 3:0 (1:0)

Před bídnou diváckou kulisou (414) mohli jít hned na začátku hosté do vedení. V 5. minutě faluloval ve vápně brankář Křížek Hoška a rozhodčí po chvilkovém přemítání ukázal na značku pokutového kopu. Šumbera všal kopl penaltu prachbídně a Křížek mu ji chytil. A naplnilo se ono známé "nedaš-dostaneš". V 7. minutě zahrávalo Dynamo trestný kop a Kladrubský se z 20 metrů trefil parádně pod břevno - 1:0. O deset minut později se ocitl v šanci Benát, ale nejprve jen trefil hostujícího gólmana a z dorážky trefil z úhlu tyč. Pět minut před přestávkou zcela sám na malém vápně hlavičkoval Táborský, ale brankář Třince vytáhl skvělý zákrok. Minutu nato hostující gólman fauloval ve vápně právě Táborského a sudí nařídil pokutový kop. Ten však Kladrubský neproměnil, gólman jeho střelu chytil. A když pak Táborský neproměnil další tutovku, šlo se do kabin za stavu jedna nula.

Ve druhém poločase měli hosté dvě ideální šqance na vyrovnání, ale nejdříve netrefil branku Hošek a pak Šumbera z osmi metrů nepochopitelně netrefil úplně prázdnou domácí branku. A tak přišel trest. V 72 . minutě Táborský našel před bránou střídajícícho Matějku a ten míč krásně umístil k levé tyči - 2:0. V 84. minutě si pak tito hráči role vyměnili, Matějka poslal do brejku Táborského a ten sám před brankářem nezaváhal a dal výsledku konečnou podobu.

Branky: 7. Kladrubský, 72. Matějka, 84. Táborský, ŽK: Křížek - Paleček, Čelůstka, Hošek, Rozhodčí: Rejžek - Kožár, Kubec. Diváků: 414.

České Budějovice: Křížek - Vopat, Šourek, P. Novák, Kladrubský - Hála (81. Havel), Čavoš - Kadula (68. Matějka), Benát, Pešek - Táborský (85. Kalousek).

Třinec: Paleček - Benetka (86. Samiec), Reintam, M. Čelůstka, Velner - Ižvolt (80. Joukl), Krišto, Motyčka, Janošík - Šumbera, Hošek (68. Vávra).

David Horejš (České Budějovice): Jsem rád, že můžu na jaře konečně hodnotit domácí utkání s úsměvem. Jsme rádi, že jsme se s fanoušky rozloučili vítězstvím. Klíčovým momentem byla chycená penalta Zdeňkem Křížkem. Pak jsme dali první gól, mohli jsme dát do poločasu další. Nedali jsme a Třinec se rval až do našeho druhého gólu. Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě. Klukům jsem poděkoval za celou sezonu, která byla v rámci možností úspěšná.

Jiří Neček (Třinec): Udělali jsme velké chyby, které rozhodly. Mohli jsme vyrovnat, když Petr Hošek nedal šanci a Šimon Šumbera netrefil prázdnou branku. Zápas jsme si prohráli sami, čímž nesnižuji výkon domácích. Dynamo hrálo dobrý zápas, předvedlo hezké akce. Pro diváky to byl pěkný fotbal. Za celou sezonu jsme nevyhráli venku, což mě mrzí. Do příští sezony to musíme zlepšit.