Dynamo smetlo Hradec Králové a vede druhou ligu

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 20.08.2017 20:14 - Aktualizováno: 20.08.2017 20:14

Ve 4. kole Fortuna národní ligy porazili dnes fotbalisté českobudějovického Dynama ve šlágru Hradec Králové jasně 4:1 a dostali se na čelo druholigové tabulky.

SK Dynamo České Budějovice - Hradec Králové 4:1 (2:0)

Úvodní desetiminutovka vůbec nenasvědčovalo tomu, že se diváci dočkají nějakého brankostroje. Hra se převážně odvíjela uprostřed hřiště, ani jedno mužstvo se nedostalo do nějaké výraznější šance. Pak však přišla 12. minuta, kdy Dynamo předvedlo nádhernou akci. Wermke zprava zacentroval a Čavoš ve vápně z voleje nedal brankáři hostů šanci - 1:0. Domácí se díky tomu uklidnili, dobře bránili a v závěru poločasu udeřili podruhé opět z pěkné akce. Tentokrát Helešic našel ve vápně dlouhým pasem Peška, kterého vyběhnuvší gólman Ottmar poslal k zemi a rozhodčí okamžitě nařídil pokutový kop. Ten přesnou střelou k pravé tyči proměnil Táborský.

Po deseti minutách druhého poločasu svítilo na světelné tabuli skóre už 4:0! To nejdříve v 52. minutě Pešek zamíchal balonem ve vápně a jeho centr tečoval do vlastní sítě jeden hradeckých obránců. O tři minuty později Pešek přihrál volnému Mashikemu, který se ocitl sám před gólmanem a nezaváhal. Hosté se dostali ke slovu až v závěrečné čtvrthodině, kdy nejdříve Pázler trefil tyč a o několik vteřin později tentýž hráč z blízka dal výsledku konečnou podobu.

Branky: 12. Čavoš, 40. Táborský (pen.), 52. Plašil (vla.), 55. Mashike Sukisa - 76. Pázler. ŽK: Wermke, Pešek - Ottmar. Rozhodčí: Dubravský - Dresler, Lakomý. Diváků: 1516.

Dynamo Č. Budějovice: Křížek - Řezáč, Kladrubský, Novák, Helešic - Wermke (88. Pouček), Čavoš, Javorek, Pešek (89. Moravec) - Mashike Sukisa, Táborský (75. Kadula).

Hradec Králové: Ottmar - Černý, Bederka (70. Nosek), Plašil, Shejbal - Jirsák (56. Krátký), Schwarz - Martan, Zorvan (44. Žondra), Vlkanova - Pázler.

David Horejš (Dynamo České Budějovice): Hodnotí se mi to hezky. Dali jsme v první půli dvě branky, které nás uklidnily. Rozhodl vstup do druhého poločasu, kdy jsme přidali dva góly. Pak jsme měli další šance a mohli přidat další góly. Fandili i diváci a věřím, že budou chodit i nadále. K pěknému utkání přispělo i to, že Hradec chtěl hrát fotbal. Rozhodla produktivita našeho útočného tria Wermke - Mashike - Pešek, kteří byli ozdobou utkání. Chvílemi jsme na soupeře čekali a spoléhali jsme na rychlé brejky. To se nám povedlo a vítězství si nesmírně vážíme.

Karel Havlíček (Hradec Králové): Věděli jsme, že jedeme na hřiště výborného soupeře. Pak ale dostaneme z první šance první gól a pak už nás domácí přehráli. Byli jsme všude později, soupeř byl důraznější, rychlejší. My jsme si přišli zahrát fotbal. Dynamo nás přehrálo a zaslouženě zvítězilo. Připravovali jsme se na rychlonohého Peška a Wermkeho, oba nás ale trestali.