ČEZ Motor doma bodoval naplno, porazil Prostějov

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 23.09.2017 20:31

V pátém kole první WSM ligy zvítězili dnes hokejisté českobudějovického ČEZ Motoru nad Prostějovem 5:3. Po dvou venkovních prohrách tak zase bodovali. Další zápas sehrají v pondělí v Kadani (18).

ČEZ Motor České Budějovice - LHK Jestřábi Prostějov 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)

Domácí hráči, kteří chtěli odčinit dvě venkovní porážky, vstoupili před zaplněnou Budvar arénou do zápasu velkým tlakem, ale žádnou ze šancí nepřetavili v gól. Hosté se k pořádnému útoku dostali až v sedmé minutě, ale hned z ní dali vedoucí branku, když se k odraženému puku po vlastní střele dostal Drtina a trefil levý horní růžek Kváčovy klece. Za dvě minuty však už bylo srovnáno, když se po nahození Nedorosta puk odrazil šťastně od Čermáka.

Motor pak přežil v pohodě čtyřminutové oslabení, ale po přestávce šel znovu do vedení Prostějov. Po rychlém protiútoku dvakrát stačil Kváča vyrazit, ale proti Zabloudilově dorážce už byl bezmocný. Pak přišlo první hostující vyloučení, které Motor potrestal, když Šulek tečoval Pavlinovu střelu. A za necelé dvě minuty domácí skóre otočili. Kutlákův pokus od modré gólman jen vyrazil a Vlček byl pohotový - 3:2. Hosté pak další přesilovku nevyužili, zatímco Motor ano. Kutlák se tentokráte od modré čáry nemýlil.

A byl v závěrečné třetině znovu domácí kapitán, jenž rozradostnil jihočeské fanoušky. Jeho rána opět od modré čáry byla přesná - 5:2. Prostějov ovšem rychle snížil, sáhl ke hře bez brankáře, ale branka už žádná nepadla.

Branky a nahrávky: 9. Čermák (Nedorost, Pavlin), 30. Šulek (Pavlin, Pajič), 31. Vlček (Kutlák), 40. Kutlák (F. Novák), 53. Kutlák (Vráblík, Čermák) - 7. Drtina, 23. Zabloudil (Voženílek), 53. Dvořáček (Mikliš). Vyloučení: 4:4, využití: 2:0. Rozhodčí: Zubzanda, Veselý - Jílek, Šperl. Diváků: 6082.

Motor: Kváča - Fillman, F. Novák, Kutlák, Vráblík, Pavlin, Pýcha - Čermák, Vlček, Nedorost - Crowder, Galamboš, Dostálek - Šulek, Pajič, Heřman - Doktor, Káník, Marcel.

Martin Štrba (České Budějovice): Jsme rádi, že jsme po dvou špatných utkáních venku vybojovali tři body. Jsou o to cennější, že jsme dvakrát v utkání prohrávali. Konečně se nám podařilo prostřelit obranu soupeře a dát góly i po střelách od modré. Hráčům patří poděkování za odvedený výkon.

Jiří Vykoukal (Prostějov): Přáli jsme si odvézt nějaké body, což se nám nepodařilo. Chtěli jsme hrát dobře z obrany a vyvarovat se zbytečných vyloučení. Měli jsme několik přečíslení, která jsme nedokázali zužitkovat. V závěru jsme zkusili zápas zdramatizovat hrou bez brankáře, Marek Drtina tam měl dobrou střelu, ale gól jsme bohužel nedali.