ČEZ Motor porazil lídra z Karlových Varů

ĚSKÉ BUDĚJOVICE - 09.10.2017 20:44 - Aktualizováno: 09.10.2017 20:44

V e šlágru 11. kola první WSM ligy vyhráli dnes hokejisté českobudějovického ČEZ Motoru nad lídrem soutěže Karlovými Vary 2:1. Již ve středu čeká Jihočechy další těžký zápas na Kladně (18).

ČEZ Motor České Budějovice - HC Energie Karlovy Vary 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)

Ještě loni extraligoví hosté do zápasu vlétli a hned v úvodní minutě si vypracovali tři šance, jenže gólman Gába se zahřál na výbornou provozní teplotu a po celý zápas byl vynikající. A byli to domácí, kdo z prvního pořádného útoku skórovali, vyražený puk si vzal Crowder a v pádu otevřel skóre. Energií to nijak neotřáslo a v polovině třetiny srovnala. Po rychlém protiútoku se před Gábou prosadil Beránek. Misku vah na jihočeskou stranu vrátil 17 vteřin před úvodní sirénou Květoň, kterého skvěle zpoza branky našel Galamboš.

Na začátku druhé části trefil Nedorost tyčku, stejně si vedl v přesilovce na druhé straně Krejčí. Po chybě Kutláka se hnal na Gábu sám Tuominen, ale nedal. Ve třetí třetině při vyloučení Heřmana se dvakrát zaskvěl Gába, jenž domácí výrazně podržel i poté, co Crowder chybnou přihrávkou poslal do úniku Stloukala. Vary sáhly 35 vteřin před koncem k power play, ale Motor vítězství udržel.

Branky a nahrávky: 2. Crowder, 20. L. Květoň (Galamboš) - 10. Beránek (Podlipnik). Vyloučení: 6:5, bez využití. Rozhodčí: Doležal, Obadal - Jílek, Šperl. Diváků: 6229.

ČEZ Motor: Gába - Fillman, Marcel, Vráblík, Kutlák, Pavlin, Pýcha - Čermák, Pajič, Nedorost - Dostálek, Galamboš, L. Květoň - Crowder, Toman, Heřman - Šulek, Doktor, J. Marek.

Karlovy Vary: Závorka - Krejčí, Sičák, M. Rohan, Podlipnik, J. Tomeček, A. Rulík - O. Beránek, Gríger, Flek - Stloukal, Kverka, Kohout - Vachovec, Skuhravý, Gorčík - Harkabus, Tuominen, Davídek.

Martin Štrba (Motor ČB): Byl to nesmírně těžký zápas ve skvělé atmosféře. Naši hráči podali obětavý a bojovný výkon. Za to jim patří velké poděkování. Výborně nám zachytal David Gába.

Tomáš Mariška (K. Vary): Vstup do utkání měli lepší domácí a zaslouženě vyhráli první třetinu. Udělali jsme dvě až tři zbytečné individuální chyby, které zkušený soupeř potrestal. Od druhé třetiny jsme se zlepšili, dostali jsme soupeře pod tlak, ale bohužel jsme nevyužili žádnou šanci. Bylo to velmi dobré utkání ve výborné atmosféře.