ČEZ Motor nandal Vsetínu osmičku, vyprodaná Budvar aréna se narámně bavila

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 04.11.2017 22:06 - Aktualizováno: 04.11.2017 22:06

Ve 21. kole první WSM ligy dnes hokejisté českobudějovického ČEZ Motoru po výborném výkonu rozstříleli nováčka ze Vsetína 8:0. Další zápas odehrají Jihočeši po reprezentační přestávce ve středu 15. listopadu v Třebíči (17.30).

ČEZ Motor České Budějovice - VHK ROBE Vsetín 8:0 (2:0, 4:0, 2:0)

Byl to parádní hokejový večer pro domácí ve skvělé divácké atmosféře vyprodané Budvar arény. Do ní dorazila i velmi početná skupina fandů ze Vsetína, kteří si však ani jednou nemohli zakřičet "gól". Zato domácí fandové se brankové radosti nabažili dosyta. Poprvé už ve 3. minutě, kdy v přesilovce kombinaci zakončil v pádu Vampola, jenž tak skóroval hned v prvním utkání po příchodu na jih Čech. O necelé čtyři minuty později zvýšil do odkryté klece Rob. Motor pak sice nevyužil dvě po sobě rychle jdoucí přesilovky, ale to nic nezměnilo na spokojenosti z první třetiny.

A druhá dvacetiminutovka, tak ta byla ještě lepší. V ní se totiž Jihočeši radovali hned čtyřikrát. V další využité přesilovce se nemýlil Dostálek, pak vymetl šibenici Nedorost. Pátý gól dal Rob a vyhnal hostujícího gólmana Pavelku na střídačku. Ale ani střídající Horčička moc dlouho čisté konto neudržel, v přesilovce se trefil Rob a završil tak hattrick.

Ve třetí třetině se hrálo do její poloviny celkem v klidu, ale pak krásnou akci Motoru zakončil Čermák a gólový účet uzavřel Pajić, jenž z úhlu nachytal Horčičku v nedbalkách.

Branky a nahrávky: 3. Vampola (M. Bárta, Nedorost), 7. L. Rob ml. (Galamboš), 23. Dostálek (Filllman, Pajić), 31. V. Nedorost (Vampola), 35. L. Rob ml. (Jonák), 37. L. Rob ml. (Vampola), 51. Čermák (Jonák, L. Rob), 56. Pajić (Galamboš, Kučný). Vyloučení: 2:7, využití: 3:0. Rozhodčí: Zubzanda, Jechoutek - Štofa, Kreuzer. Diváci: 6421 (vyprodáno).

ČEZ Motor: Kváča - Kutlák, Kučný, Fillman, Pýcha, Pavlin, Vráblík - M. Bárta, Vampola, Nedorost - Čermák, Rob, Jonák - Dostálek, Vlček, Heřman - Beránek, Pajič, Galamboš.

Marian Jelínek (Motor): Před pauzou jsme chtěli za každou cenu vyhrát a jsem rád, že kluci k utkání takhle přistoupili. Kredit ale zaslouží také soupeř, který nezalezl a bez ohledu na stav se snažil hrát pořád aktivně. Pro diváky to musel být pěkný zápas. Poděkování zaslouží nejen naši fanoušci, ale také ti za Vsetína, kteří rovněž přispěli k atmosféře zápasu. S výsledkem i průběhem utkání jsme spokojeni.

Luboš Jenáček (Vsetín): Motor hrál výborně a přejel nás. Bohužel jsme ve fázi, kdy se trápíme v koncovce. I když tentokrát jsme si moc šancí nevytvořili. Soupeř odehrál povedené utkání, nám naopak nevyšlo.