Na vítězství nad Litoměřicemi se hojeisté ČEZ Motoru dost nadřeli

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 29.11.2017 20:47

Do druhé poloviny základní části první WSM ligy vstoupili dnes hokejisté českobudějovického ČEZ Motoru vítězstvím 3:1 nad Litoměřicemi . Na výhru se ale nadřeli asi více, než se čekalo, nadále tak drží domácí neporazitelnost. V sobotu je čeká další domácí duel se Slavií Praha (17).

ČEZ Motor České Budějovice - HC Stadion Litoměřice 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Hosté sice měli za sebou včerejší domácí duel se Vsetínem, ale nějaká únava na nich nebyla znát. Určitě jim vyhovovala, že Motor nenasadil žádné závratné tempo, první třetina byla z jeho strany hodně vlažná. Hosté šli překvapivě do vedení, když využili přesilovku.

Naštěstí pro domácí bylo po přestávce rychle srovnáno. Dostálek tečoval Kachyňovo nahození. Litoměřice pak sice dali gól, ale Havelka ho docílil rukou, tudíž nemohl platit. A když Nedorost na druhé straně trefil v přesilovce pouze tyč, šlo se do kabin po druhé třetině za nerozhodnutého stavu.

V závěrečné části mohli jít do vedení hosté, když jeli v přečíslení dva na jednoho, ale Machala branku zblízka netrefil. Rozhodnutí přišlo necelé tři minuty před koncem, kdy v přesilovce Galamboš parádně usměrnil pod horní tyč Pajičovo přihrávku. Dvě vteřiny před závěrečným klaksonem při power play hostů se ještě do prázdné brány trefil Vampola.

Branky a nahrávky: 21. Dostálek (Kachyňa, Vampola), 58. Galamboš (Pajič, Vampola), 60. Vampola - 14. Veselý (Bílek, Jeřábek). Vyloučení: 6:5, využití: 1:1. Rozhodčí: Doležal, Kopeček - Špringl, Zídek. Diváků: 5575.

České Budějovice: Gába - Kutlák, Kučný, Kachyňa, F. Novák, Fillman, Pýcha - M. Bárta, Vampola, Nedorost - Dostálek, L. Rob ml., Čermák - Prokeš, Vlček, Heřman - Galamboš, Pajič, L. Květoň.

Luboš Rob starší (České Budějovice): Můžeme být rádi, že jsme uhráli tři body. V první třetině jsme podali špatný výkon. Musíme mužstvo probudit, abychom neměli začátky takhle katastrofální. Soupeři je třeba pogratulovat k srdnatému výkonu.

Daniel Tvrzník (Litoměřice): Vzhledem k tomu, že jsme hráli i v úterý, tak jsme hráli více zezadu, než jsme běžně zvyklí. Musím mužstvo pochválit, protože jsme dlouho sahali po bodech. I když jsme prohráli, tak pro naše mladé hráče to byla velká zkušenost.