ČEZ Motor porazil Frýdek-Místek a stále vede první ligu

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 23.12.2017 11:32

Ve včerejším 33. kole první WSM ligy vyhráli hokejisté českobudějovického ČEZ Motoru nad Frýdkem-Místkem 4:1 a zůstávají na čele tabulky. Po vánoční přestávce nastoupí ve středu ve Vsetíně (17.30).

ČEZ Motor České Budějovice - HC Frýdek-Místek 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Kdo z diváků včera přišel do Budvar arény ve čtvrt na šest, strávil v ní téměř na minute tři hodiny. Na tak dlouho se totiž protáhl zápas plný přerušování, šarvátek, dohadování a vylučování. Kromě 19 dvouminutových trestů rozdali rozdočí, jimž se utkání příliš nepovedlo, další čtyři desetiminutové tresty. Že tím plynulost hry trpěla, to je nabíledni. Hokej to krásný nebyl, ale diváci se určitě nenudili, protože viděli řadu tvrdých osobních soubojů.

Jako první se sice radovali hosté, ale jejich gól v 5. minutě neplatil kvůli hře vysokou holí. O deset minut později už se skóre měnilo regulérně, v přesilovce Motoru se krásně trefil Nedorost. K navýšení skóre měli domácí příležitost ve druhé třetině při vice než minute trvající přesilovce 5 na 3, ale nevyužili jí. Pak však tečoval Pajič nahození Kutláka a bylo to 2:0. Když v další přesilovce zvýšil Nedorost na tříbrankový rozdíl, bylo jasné, že body zůstanou na jihu Čech. V závěrečné dvacetiminutovce Čermák neproměnil trestn é střílení a branky se poté dočkali I hosté, když zkušený Martynek perfektním blafákem nedal Kváčovi šanci. V další přečsilovce Motoru se ale trefil heřman a žádné drama se už nekonalo.

Branky a nahrávky: 15. Nedorost (Rob, F. Novák), 29. Pajič (Kutlák, Kučný), 37. Nedorost (F. Novák), 55. Heřman (Rob, Nedorost) - 52. Martynek (Kofroň, Pechanec). Rozhodčí: Kostourek, Sýkora - Malý, Šimán. Vyloučení: 9:10, navíc Bárta (České Budějovice) 10 - Martynek, Zahradníček, Christov, Růžička (všichni Frýdek-Místek) 10. Využití: 3:0. Diváků: 6047.

České Budějovice: Kváča - Kutlák, Kučný, Pavlin, Pýcha, Fillman, Vráblík, F. Novák - Dostálek, Pajič, Nedorost - M. Bárta, Rob, Čermák - Heřman, Galamboš, Jonák - Káník, Vlček, Doktor.

Frýdek-Místek: L. Daneček - Bartko, Zahradníček, Piegl, L. Kovář, Matyáš, D. Stránský - Štumpf, Pechanec, Marek Růžička - Bajtek, Franek, Martynek - Klimša, Kvasnica, Christov - Przybyla, J. Kalus, Kofroň.

Luboš Rob st. (České Budějovice): Důležité bylo, že jsme dali první gól, který nás uklidnil. Zápas rozhodly přesilovky, ve kterých jsme dali tři branky. Třetí třetina byla hodně rozkouskovaná. Za tři body jsme před Vánoci rádi.

Marek Malík (Frýdek-Místek): Tenhle zápas si za rámeček nedáme. Chtěli jsme soupeře potrápit a bodovat. To se nám nepodařilo. Nehráli jsme naši hru. Částečně naší vinou, ale částečně také ne. Dostat čtyři desetiminutové tresty v jenom utkání, to jsem ještě nezažil.