V duelu prvního s druhým porazil ČEZ Motor Karlovy Vary po nájezdech

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 07.01.2018 09:32

Ve včerejším šlágru 37. kola první WSM ligy, ve kterém nastoupily oba celky v retro dresech, vyhráli hokejisté českobudějovického ČEZ Motoru nad Karlovými Vary 2:1 po samostatných nájezdech a potvrdili svoji první příčku v tabulce. V dalším kole se představí ve středu na ledě dalšího ze spolufavoritů soutěže Kladna (18).

ČEZ Motor České Budějovice - HC Energie Karlovy Vary 2:1 po nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)

Hokej pod Černou věží letos slaví devadesáté narozeniny a při této příležitosti klub před zápasem slavnostně dekoroval (až na několik omluvených výjimek) všechny žijící hráče, kteří odehráli na jihu Čech alespoň deset sezon. Před začátkem zápasu došlo také na připomenutí největších úspěchů v historii českobudějovického hokeje, jejímž vrcholem byl dosud jediný mistrovský titul z roku 1951.

A pak už začal boj prvního celku s druhým. Hosté od úvodního buly ukazovali, že nepřijeli jen jako nějaký uctivý gratulant. Jejich nápor umocnily dvě za sebou jdoucí přesilovky, ale Motor se ubránil. Branky nepřinesly ani další vyloučení na obou stranách, a tak se šlo po první třetině do kabin za stavu 0:0.

Také na začátku druhé části byli hosté lepší, ale domácí držel výborný gólman Kváča. Jihočeši následně zabrali a při další přesilovce čekala vyprodaná Budvar aréna, zda už se prosadí i brankově. Přišel však šok, hostující Flek předvedl při oslabení fantastické sólo, které zakončil parádním bekhendem a poslal Vary do vedení.

Vyrovnání se Jihočeši dočkali na začátku třetí třetiny. Při přesilovce po akci Vampoly poslal puk do odkryté branky Rob. Motor najednou hosty přehrával, hnal se za tříbodovým vítězstvím, ale gól v základní hrací době už nepadl. Šlo se tedy do prodloužení, které bylo hodně bláznivé, útoky se valily z jedné strany na druhou. Vrchol přišel sedm vteřin před koncem pětiminutového nastavení. Hosté zalehli nedovoleně puk v brankovišti a sudí po poradě nařídili trestné střílení. To však Rob neproměnil.

O bodu navíc se tak rozhodovalo v samostatných nájezdech. Ty zvládl lépe Motor a bral tak dva body.

Branky a nahrávky: 45. L. Rob ml. (Vampola), rozh. náj. Vampola - 26. Flek (Skuhravý). Vyloučení: 3:4, využití: 1:0, v oslabení: 0:1. Rozhodčí: Wagner, Veselý - Podrazil, Špringl. Diváků: 6421 (vyprodáno).

České Budějovice: Kváča - Kutlák, Kučný, Fillman, Vráblík, Pavlin, Pýcha - Heřman, L. Rob, Jonák - L. Květoň, Galamboš, Nedorost - M. Bárta, Vampola, Čermák - Dostálek, Vlček, M. Novák.

Karlovy Vary: Novotný - Sičák, Krejčí, M. Rohan, Podlipnik, T. Kvapil, Kovačevič, Šafář - T. Rachůnek, Balán, Flek - Stloukal, Kverka, Kohout - Tuominen, Skuhravý, Gorčík - Vachovec, M. Zadražil, A. Rulík.

Luboš Rob starší (České Budějovice): Do hry jsme se dostávali postupně. Když umíme kritizovat, tak bychom měli umět i pochválit. Obě mužstva si zaslouží pochvalu za výborný výkon. Soupeř výrazně přispěl k povedeným oslavám. Za výkon ve třetí třetině jsme si možná bod navíc zasloužili o něco více.

Tomáš Mariška (K. Vary): Z obou stran se hrál hokej velmi dobrých parametrů. Od začátku vyrovnaný. Dali jsme šťastný gól, ale nechali jsme si vyrovnat po zbytečné chybě při střídání. V prodloužení jsme možná měli blíže k vítězství my. Penalty se nám poslední dobou nedaří. Hráčům ale musíme poděkovat za týmový a obětavý výkon. Ocenit bych chtěl čin fair play domácího Petra Vampoly, který otočil výrok rozhodčího a vzdal se tak přesilovky svého týmu.