► Galerie Adnan Džafič (vlevo) a Zbyněk Musiol, střelci sobotních branek Táborska. [Foto: Jan Škrle]

V dramatickém utkání s Vítkovicemi bralo Táborsko tři body

TÁBOR - 05.03.2017 12:12 - Aktualizováno: 05.03.2017 12:12

Tři góly muselo vstřelit MAS Táborsko v prvním jarním mistrovském utkání Fortuna národní ligy doma s Vítkovicemi, aby vyhrálo. Nakonec po dramatickém průběhu bralo tři body po výhře 3:2, když se dvakrát trefil ze standardních situací Adnan Džafič a jednu branku přidal navrátilec Zbyněk Musiol.

FC MAS Táborsko - MFK Vítkovice 3:2 (2:1)

Vítkovice neměly na Soukeníku co ztratit a podle toho také začaly. Už v 5. minutě vyzkoušel Hlavsa ranou do šibenice pozornost gólmana Tomy, kterého dobře rozchytal. Do vedení šli domácí v 9. minutě utěšenou střelou Džafiće z trestného kopu. Jenže Vítkovice to nepoložilo. Nejprve skvělý Toma "vyčapal" v gólovce Kovaříka, ale na projektil Texla už byl krátký a bylo srovnáno. Naštěstí pro domácí zanedlouho vymyslel pěknou akci Nešický a očekávaný kanonýr Musiol jeho přihrávkou nepohrdl. Táborsko šlo do kabiny s vedením 2:1.

Krátce po přestávce zahráli hosté ve vápně rukou a penaltu proměnil Džafić. Kdyby Táborsko přidalo čtvrtou branku, mělo klid, ale místo toho po rychlém brejku Fialy deset minut před koncem snížil Szotkowski a až do závěrečného hvizdu nebylo jasné, jak zápas skončí. Toma zlikvidoval v 83. minutě velkou příležitost hostí a domácí si důležité tři body srdnatě vybojovali. Do příštího utkání v Třinci půjdou posilnění vítězstvím.

Branky: 9. Džafić, 32. Musiol, 49. Džafić (pen.) - 24. Texl, 80. Szotkowski. Rozhodčí: Berka - Myška, Horák. ŽK: Klusák - Vaněk. Diváků: 740.

Táborsko: Toma - Navrátil, Toml, Klusák, Zavadil - Kalvach - Džafić, Javorek, Nešický (80. Kučera), Ciku (67. Mršić) - Musiol (90+2. Běloušek).

Vítkovice: Květon - Cverna, Mikula, Prajza, Honiš - Hlavsa, Texl, Vaněk, Ondráček (46. Mišinský), Juřena (72. Fiala) - M. Kovařík (61. Szotkowski).

Hodnocení trenéra FCT Romana Nádvorníka: Musím svému mužstvu poděkovat za nasazení a bojovnost, kterými zápas uhrálo. Dobře jsme do zápasu vstoupili, dali jsme gól. Bohužel jsme soupeři umožnili hloupě vyrovnat místo toho, abychom dali další gól. V prvním poločase jsme byli lepším mužstvem, ve druhém převzaly iniciativu Vítkovice. Opačně na nás působilo to, že když jsme dali gól a měli jsme se uklidnit a začít hrát, tak jsme se jakoby stáhli a báli se o výsledek. Tím jsme dali vítr do plachet Vítkovicím. Bylo asi také vidět že, jsme hráli během tří dnů dva náročné zápasy. Věděli jsme o tom, že budeme mít v nohách středeční pohár s Libercem, připravovali jsme se na to. O to je cennější, že jsme první mistrák dokázali dotáhnout do vítězného konce. Jsou to tři body, mančaftu to psychicky pomůže. Doufám, že nás to nakopne do dalších zápasů. Vstup do soutěže je hodně důležitý a pro nás hodně těžký.