Táborsko prohrálo o gól doma s Varnsdorfem

TÁBOR - 19.11.2017 08:48

Třetí domácí podzimní porážku utrpěl v sobotu FC MAS Táborsko ve II. fotbalové lize. Tři body si od Jordánu odvezl FK Varnsdorf, který vyhrál 2:1, když potrestal individuální chyby v obraně modrobílých.

FC MAS Táborsko - FK Varnsdorf 1:2 (1:1)

Zápasu by více slušela remíza, ale na kopačky hráčů Táborska se vrátil starý nešvar - neproměňování šancí. V obraně scházel vykartovaný kapitán Navrátil. Pásku navlékl Kučera.

Pro Táborsko se zápas začal vyvíjet výborně. Prošek ukázal v 5. minutě divákům rychlý průnik po pravé lajně, našel ve vápně Musiola a ten svým sedmým gólem v sezoně pohotově překonal Porcala - 1:0. Jenže za několik desítek vteřin bylo srovnáno. Na centr si naskočil Klobása a hlavou rozesmutnil gólmana Tomu - 1:1. Po většinu prvního poločasu měl Varnsdorf možná mírně navrch, ale šance neměl, to spíše Táborsko mohlo dávat góly. Výjimkou u hostů byla 40. minuta, kdy Durdević pohrdl balonem nalitým proti noze a přestřelil.
Utkání rozhodla 50. minuta, kdy se Barac lehce dostal k míči, ve vápně si dovolil i kličku a míč po zemi poslal do sítě - 1:2. Vzápětí mohlo být srovnáno, ale Musiolovi nevyšel krok po akci Mrsiće a Blechově přihrávce, stejný hráč poslal obloučkem míč v 60. minutě nad břevno a úplně největší příležitost zahodil v 70. minutě. Po excelentní akci Mrsiće domácí záložník ideálně uvolnil prostrčením nejlepšího střelce, ten postupoval zcela sám, ale Porcala jen nastřelil. Táborsko bylo ve druhém poločase lepším týmem, určitě sahalo po bodu, zasloužilo by si ho, ale paradoxně druhé dějství prohrálo.

Branky: 5. Musiol - 7. Klobása, 50. Barac. Rozhodčí: Mikyska - Antoníček, Poživil. ŽK: 45. Prošek, 69. Štohanzl - 24. Zieris, 28. Zbrožek, 83. Da Silva 90. Klobása. Diváků: 548.

Tábrosko: Toma - Prošek, Hell, Klusák, Souček - Kučera - Blecha (67. Essomba), Štohanzl (80. Veselý), Nešický, Mrsič - Musiol.

Varnsdorf: Porcal - Bílek, Zieris, Zbrožek, Chlumecký - Barac (85. Rudnytskyy), Bláha, Breda - Durdević (48. Da Silva), Klobása (90. Kocourek).

Hodnocení trenéra Táborska Romana Nádvorníka: Viděl jsem Varnsdorf hrát ve třech zápasech a věděl jsem, že jeho kvality neodpovídají postavení v tabulce. Do zápasu jsme vstoupili dobře. Dostali jsme se do vedení, ale nechali jsme bohužel soupeře rychle vyrovnat po hrubé chybě Hella, kdy vyrobil nesmyslnou standardní situaci na našem vápně. Hlavičkuje s hráčem, který je o hlavu menší a fauluje ho rukama. To jsou základní věci, které se stát nemůžou. Z následné standardky jsme dostali gól. Špatně jsme to tam vyřešili. Pak byla hra vyrovnaná, měli jsme dvě gólové šance. Ve druhém poločase jsme měli další tři šance, které jsme neproměnili. Po hrubé chybě Klusáka, který nahrál soupeři, jsme inkasovali. Nezahráli nám stopeři, udělali jsme vzadu tři, čtyři chyby a soupeř nás z toho dvakrát potrestal. Varnsdorf byl velice efektivní. Pro nás je prohra problém. My jsme chtěli získat minimálně bod, abychom soupeře nepustili do hry, aby zůstal dole. Všechny mančafty pod námi v tabulce prohrály, takže jsme si mohli udělat bodový odstup. To se bohužel nepovedlo. Čeká nás velice těžký zápas na Olympii, kde se hraje fotbal, který nám moc nesedí. Olympie to řeže od podlahy a rozhodčí mužstva nechrání. Budeme to mít těžké. Ale potřebujeme nějaký bod získat, abychom měli klidnější zimu. Je pro nás velké zklamání, že jsme dnes nebodovali. Připravovali jsme se na soupeře zodpovědně, ale nezvládli jsme to.

Hodnocení trenéra Varnsdorfu Zdenka Frťaly: My jsme rádi za první vítězství z venkovního hřiště, protože jak v Opavě, nebo v Pardubicích, jsme zápasy měli dobře rozehrané, ale nezvládli jsme je tříbodově. První poločas jsme měli hru pod kontrolou. I když jsme brzy prohrávali, ukázali jsme, že se dostáváme do herní i psychické pohody. Za to jsme dneska byli odměněni třemi body.