Královéhradecko Rychnovsko

Táborsko přivezlo na úvod bod z Hradce Králové

HRADEC KRÁLOVÉ - 30.07.2017 12:45

Velké povzbuzení do další sezony si přivezl tým FC MAS Táborko z pátečního zápasu úvodního kola FNL. Na půdě favorizovaného FC Hradec Králové uhrál bod. Na podmáčeném hřišti, které ztěžklo po předzápasové průtrži mračen, vybojoval remízu 1:1.

FC Hradec Králové - FC MAS Táborsko 1:1 (0:1)

První poločas se hrál vyrovnaný zápas, Táborsko mělo dokonce v některých částech prvního dějství více ze hry, žádný velký tlak Votroků totiž nepřišel. Když domácí nepotrestali špatnou malou domů (překopli ve velké šanci bránu), šlo posléze do vedení Táborsko. Po dlouhém nákopu měl míč na noze domácí gólman Ottmar, který nezvládl rozehrávku a Musiol pálil do opuštěné brány - 0:1.

Hradečtí po změně stran výrazně přidali na obrátkách. Vyrovnat se jim podařilo po hodině hry. V 60. minutě Vlkanova převzal pas, zasprintoval s míčem do vápna, kde ho atakovala táborská obrana, ale záložník nahrál spoluhráči Schwarzovi. Jeho utěšená rána do levého rohu branky přinesla vyrovnání - 1:1. Hradecký tlak gradoval kolem 70. minuty, ale Táborsko mu zdatně odolávalo. Brankář Toma opět čaroval. Strhnout vedení na stranu hostí mohl Prošek, který se v pološanci zjevil před Ottmarem, ale neuspěl.

V nastavení jihočeský gólman Toma skvěle zlikvidoval závěrečný pokus Pázlera a hosté se tak mohli radovat z cenného bodu. Za týden je doma čeká na novém stadionu v Táboře celek FK Olympia.

Branky: 60. Schwarz - 40. Musiol. ŽK: Blecha. Rozhodčí: Houdek - Mokrusch, Kubec. Diváků: 1222

Hradec Králové: Ottmar - Funda (31. Shejbal), Bederka, Plašil, M. Černý - Jirsák, Schwarz - Martan, Vlkanova, Zorvan (73. Šípek) - Pázler.

Táborsko: Toma - Klusák, Navrátil, Zavadil, Souček - Kučera - Prošek, Nešický (89. Kopřiva), Mysliveček (55. Blecha), Mrsić - Musiol.

Hodnocení trenéra FCT Romana Nádvorníka: Myslím si, že jsme do utkání vstoupili dobře. Zhruba mezi desátou až pětatřicátou minutou jsme byli i lepším týmem. Pak jsme však udělali velkou chybu Zavadilem a pustili jsme soupeře do velké šance, kterou nevyužil. To samé nám nabídli na druhé straně domácí a šli jsme Zbyňdou Musiolem do vedení. Poločas se dohrál vyrovnaně. O přestávce jsme si řekli, že budeme hrát aktivně, vysoko, že budeme soupeře napadat, ale to se nám nedařilo a musím říct, že ve druhém poločase nás Hradec jasně přehrál. Kromě vstřelené branky měl soupeř ještě tři až čtyři tutovky, které chytil Michal Toma. Jsem spokojen s bodem. Kdybychom ale ve druhém poločase pokračovali ve výkonu z první půle, možná to mohlo být lepší…Bodu si nicméně ceníme. Máme na úvod těžké rozlosování. Nechci hodnotit jednotlivce po prvním ostrém zápasu, ale pro mužstvo jako celek je bod z hřiště favorita povzbuzením do další práce.