Karlovarsko Královéhradecko Sokolovsko

Táborsko si užívá konec sezony, veze výhru ze Sokolova

SOKOLOV - 22.05.2016 09:11 - Aktualizováno: 22.05.2016 09:12

Sportovní i výsledková forma Táborska na konci ročníku stoupá. Jihočeši si včera odvezli tři body ze hřiště dosud doma neporaženého Sokolova za výhru 1:2. Dva góly vstřelil záložník Aleš Nešický, podruhé se šťastně trefil šest minut před koncem. Táborsko se vítězstvím vyšvihlo na 5. místo tabulky, které bude obhajovat v posledním utkání doma na Soukeníku 28. května proti Ústí nad Labem.

Baník Sokolov - FC MAS Táborsko 1:2 (0:1)

Táborsko získalo na západě Čech tři body, ač mu chyběli útočník Linhart (reprezentační povinnosti) a zranění hráči Cíferský a Javorek. V utkání se převaha přelévala mezi soupeři, kteří ve druhém poločasu už skoro směřovali k remíze stejně jako na podzim. V 84. minutě však napřáhl Nešický a s pomocí teče strhl vedení na stranu hostů. Stejný hráč skóroval už v prvním poločase a jednalo se o branku z kategorie ukázkových lobů.

Ve fotbalovém utkání je běžné, že občas mužstvo vypadne z konceptu. Když se to stalo Táborsku zhruba po hodině hry, potrestal je vyrovnáním na 1:1 sokolovský Přeučil, který dříve hrával i za jihočeský tým. Táborsko se rychle srovnalo a nakonec vybojovalo tři body. Závěr sezony tak mají Jihočeši nadmíru úspěšný. Podařilo se jim získat sedm bodů nad silnými soupeři z čela tabulky.

Branky: 61. Přeučil - 42. a 84. Nešický. ŽK: Jablonský (Sokolov). Rozhodčí: Adámková - Hájek, Pospíšil. Diváci: 552.

Sokolov: Dvořák I. - Kopečný, Kucalas, Jablonský, Medveděv - Vrtělka, Kratochvíl - Mejdr (89. Blažek), Dvořák II. (85. Procházka), Pouček (81. Machek) - Přeučil.

Táborsko: Toma - Juroška, Mráz, Běloušek, Hanzlík - Sladký - Presl, Traoré, Nešický (89. Kučera), Ciku (90. Novák) - Surmaj (68. Dordič).

Hodnocení trenéra FCT Petra Frňky: Byl to zápas, v němž každý chvilku tahal pilku, byly úseky, kdy kvalitu projevil soupeř, pak zase my. První velkou šanci jsme měli my, Tonda Presl šel sám na bránu, ale nedal. Celkově jsme byli v prvním poločasu fotbalovější, aktivnější. Myslím si, že jsme zaslouženě šli do vedení přenádhernou brankou Aleše Nešického. Zápas se hrál za velkého tepla, postupně to ovlivnilo jeho tempo. Ve druhém poločase jsme chtěli soupeře vyšťavit, vypracovali jsme si dva brejky, které jsme bohužel neproměnili. Pak jsme byli určitý čas pasivní, čehož soupeř využil k vyrovnání. I on vstřelil pěknou branku, kdy si nahrávající hráč mohl vybrat, kdo zakončí. Rychle jsme se z toho oklepali, znovu jsme zapnuli. Střídají Bojan Dordić měl hned gólovku, šel sám, ale neuspěl. Nakonec jsme dali vítězný gól po šťastné teči, kdy rána Aleše Nešického zapadla za tyč. Tří bodů si velmi cením, nepamatuji si, kdy bychom v Sokolově vyhráli. Smekám před našimi hráči, nad nimiž v průběhu jara někteří lidé lámali hůl. V současné době okupujeme páté místo tabulky, což je vzhledem k našim jarním problémům se sestavou velký úspěch.