Českobudějovicko Českokrumlovsko Jindřichohradecko Písecko Prachaticko Strakonicko Táborsko

Homosexuálové a lesbičky chtějí v červnu pochodovat Táborem

TÁBOR - 12.01.2009 16:22 - Aktualizováno: 12.01.2009 16:23


Pochod Queer Pride lidí s lesbickou, gay, bisexuální, transexuální, intersexuální a queer identitou by se letos měl uskutečnit v jihočeském Táboře. Po loňském "duhovém pochodu" Brnem, který vyvolal nenávistné reakce některých extrémistických skupin, chtějí pořadatelé letos paradoxně oslavovat. Proč? Česká republika spolu se Slovinskem jako jediné státy mezi novými členy EU legalizovaly registrované partnerství.

"Potřeba prosadit tradici “Průvodů hrdosti” LGBTIQ lidí, neboli osob s lesbickou, gay, bisexuální, transexuální, intersexuální a queer identitou, je po událostech na Queer Parade v Brně v červnu 2008 naléhavá," píší organizátoři v tiskové zprávě. Zároveň ale upozorňují, že průvod Queer Pride v Táboře nebude protestním pochodem, ale oslavou.

"Česká republika spolu se Slovinskem jako jediné státy mezi novými členy EU legalizovaly registrované partnerství. Průzkum veřejného mínění provedený v období po schválení zákona zjistil, že 52 procent obyvatel České republiky podporuje sňatky partnerů stejného pohlaví. To je více než průměr Evropské unie (44 pct), což tento národ vnáší do skupiny (několika málo) národů, které považují sňatky osob stejného pohlaví za společensky přijatelné," uvádí se ve zprávě. "Lepší čas ke společné oslavě české LGBTIQ komunity a ostatní veřejnosti tedy nemohl nastat," těší se pořadatelé.

Festival Queer Pride v Táboře podle nich umožní zviditelnit komunitu LGBTIQ lidí a otázky s ní spojené.

Pro Tábor se pořadatelé rozhodli proto, že zde sídlí jedna z pořadatelských organizací - mezinárodní kulturní centrum CESTA. Od průvodu si slibují, že pomůže Táboru stát se oblíbenou turistickou destinací lidí z různých LGBTIQ komunit.

dasSouvisející zprávy

Průchod homosexuálů a lesbiček Táborem nic nenarušilo, policisté akci dále monitorují

20.06.2009 15:17

Policie se chystá na pochod gayů a lesbiček do Tábora, čeká akce radikálů

18.06.2009 18:10

Homosexuálové a lesbičky chtějí v červnu pochodovat Táborem

12.01.2009 16:23