Českobudějovicko Českokrumlovsko Jindřichohradecko Písecko Prachaticko Strakonicko Táborsko

► Galerie Mapa pochodu Queer Pride Táborem [Foto: Queer Pride]

Policie se chystá na pochod gayů a lesbiček do Tábora, čeká akce radikálů

TÁBOR - 18.06.2009 18:10


Policisté se připravují na sobotní pochod gayů a lesbiček nazvaný Queer Pride, který se uskuteční v Táboře. Nejen, že bude hlídat dopravu a pořádek ve městě, ale očekává také možné akce radikálů zaměřené proti homosexuálním účastníkům. Zapojeno bude několik stovek policistů včetně vypomáhajících strážců zákona z Jihomoravského a Západočeského kraje. Na aktuální dění ve městě bude dohlížet policejní vrtulník. "S ohledem na možné akce radikálů směřující proti ohlášenému průvodu a festivalu bude dění ve městě nepřetržitě monitorováno policií, která je připravena zamezit konfliktu mezi příznivci a odpůrci festivalu a také ochránit život, zdraví a majetek občanů," informoval dnes mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner.

Podle něj budou po dobu festivalu budou v centru města uzavřeny ulice po trase průvodu a okolí. Pro motorizované návštěvníky města jsou určena parkoviště poblíž plaveckého a zimního stadionu. Úplné a částečné uzavírky ulic jsou naplánovány na nezbytně nutnou dobu průchodu průvodu. POlicie přijala bezpečnostní opatření a bude dění kolem průvodu nepřetržitě monitorovat, uvedl mluvčí.

"Žádáme všechny návštěvníky akce, aby dbali aktuálního dopravního značení, pokynů pořadatelů a policistů, kteří budou usměrňovat provoz především v kritických místech," vyzval obyvatele a návštěvníky města Matzner. Částečné či úplné uzavírky se podle něj budou týkat zejména ulic Budějovická, U Bechyňské dráhy, Husův park, Purkyňova, Bílkova, 9.května, Vančurova, Křižíkovo náměstí, Na Parkánech, Palackého, Pražská, Žižkovo náměstí, Klokotská, Příběnická, Vítkova, Laudova. "Nezbytná omezení bude policie upravovat a přizpůsobovat aktuálnímu vývoji bezpečnostní situace ve městě," dodal mluvčí.

dasSouvisející zprávy

Průchod homosexuálů a lesbiček Táborem nic nenarušilo, policisté akci dále monitorují

20.06.2009 15:17

Policie se chystá na pochod gayů a lesbiček do Tábora, čeká akce radikálů

18.06.2009 18:10

Homosexuálové a lesbičky chtějí v červnu pochodovat Táborem

12.01.2009 16:23