Českobudějovicko Českokrumlovsko Jindřichohradecko Písecko Prachaticko Strakonicko Táborsko

Průchod homosexuálů a lesbiček Táborem nic nenarušilo, policisté akci dále monitorují

TÁBOR - 20.06.2009 15:17


Zatím nic nenarušilo sobotní akci homosexuálů a lesbiček Queer Pride v Táboře, která má podle pořadatelů upozornit na rovnoprávnost této menšiny. Průchod městem, který zablokoval táborské centrum kolem poledne, nyní pokračuje akcí na Housově mlýně. Navečer si pořadatelé zamluvili diskotéku Milénium, ve které nahlásili soukromou akci. Policisté, kteří chtějí předejít možným útokům extrémistických skupin, akci od samého začátku monitorují a pomáhají usměrňovat dopravu.

"Žádné narušení veřejného pořádku jsme nezaznamenali," řekl Regionálním novinám kolem 15:00 hodiny mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner. Podle něj hlídka přesto v rámci zásahu zajistila jednu osobu, která byla v pátrání, a současně zadržela muže, jenž řídil bez řidičského oprávnění.

Internetový server Novinky.cz přinesl zprávu o tom, že policisté vyvedli muže s nacistickými symboly. Tuto informaci ale Matzner popřel. Podle něj šlo o člověka, který pouze vyjadřoval nesouhlas s probíhajícím mítinkem Dělnické strany a po domluvě antikonfliktního týmu svého chování zanechal.

Policisté ihned po průchodu zprovoznili všechny uzavřené ulice. Akci budou monitorovat až do ranních hodin.

dasSouvisející zprávy

Průchod homosexuálů a lesbiček Táborem nic nenarušilo, policisté akci dále monitorují

20.06.2009 15:17

Policie se chystá na pochod gayů a lesbiček do Tábora, čeká akce radikálů

18.06.2009 18:10

Homosexuálové a lesbičky chtějí v červnu pochodovat Táborem

12.01.2009 16:23