► Galerie [Foto: CVF.CZ]

Čeští volejbalisté poprvé ve Světové lize vyhráli, porazili dnes Čínu

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 18.06.2016 22:05

Čeští volejbalisté získali dnes první vítězství v letošní Světové lize. Ve výborné divácké kulise před 3000 diváky porazili v českobudějovické Budvar aréně Čínu 3:1.

Čína - Česká republika 1:3 (25:21, 22:25, 23:25, 17:25)

Úvodní set byl dlouho vyrovnaný, byla to přetahovaná o každý bod. Za stavu 13:12 ale Čína odskočila na 16:12, pak dokonce až na 20:15 a náskok si už pohlídala a vyhrála 25:21.

Ve druhé sadě nabídla mužstva podobný průběh, ale s opačným koncem. Asiaté 14:11 a 16:13, ale od stavu 18:18 udělali Češi tři body v řadě a set dovedli do vítězného konce 25:22.

Další set, to bylo ještě větší drama. V jeho úvodu vedla Čína 9:5, ale domácí srovnali na 10:10. Sada se lámala za stavu 18:16, ale za nerozhodného průběhu 19:19 dal podávající Džavoronok dvě esa. Jenže hosté srovnali. Závěr ale vyšel lépe Čechům, kteří set urvali poměrem 25:23.

Čtvrtý set, to už byla parádní domácí jízda, o čemž svědčí to, že nadšené publikum vidělo dostatečný náskok 23:14 a po třetím proměněném mečbolu nejen vítězný set 25:17, ale i celý zápas.

Čína: Chen Longhai, Li Runming, Ji Daoshuai, Rao Shuhan, Dai Qingyao, Song Jianwei, libero Tong Jiahua. Střídali: Liu Xiandgdong, Zhang Chen, Li Yuanbo, Jiao Shuai, Cui Jianjun.

ČR: Veselý, Beer, Finger, Džavoronok, Janouch, Michálek, libero Kryštof. Střídali: Bartoš, Zmrhal, Zajíček, Hadrava, Habr.

Ohlasy po utkání:

Miguel Falasca (trenér ČR): Utkání se dnes hrálo ve skvělé atmosféře a já musím pochválit všechny kluky, že to zvládli na výbornou. Začátek byl trošku nervózní, ale pak jsme se zkoncentrovali a ukázali, že dokážeme hrát volejbal na velmi kvalitní úrovni.

Yang Liqun (trenér Číny): Dnes jsme bohužel ztratili koncentraci v důležitých momentech, což nás stálo zápas.

V prvním dnešním zápase porazila Kanada hladce Egypt 3:0 (25:23, 25:19, 25:16) a neztratila ve dvou utkáních ještě ani set. A právě s Kanadou se zítra v posledním utkání střetnou čeští reprezentanti (18.00). Před nimi si to na palubovce rozdají Čína a Egypt (15.00).