Parádním obratem ve třetí třetině ČEZ Motor překvapení nepřipustil

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 21.09.2016 20:59

V šestém kole první WSM ligy vyhráli dnes hokejisté ČEZ Motoru nad Frýdkem - Místkem 5:2. Dvě třetiny to byl výsledkově nervák, v poslední části ale Jihočeši výsledek čtyřmi góly otočili.

ČEZ Motor České Budějovice - HC Frýdek-Místek 5:2 (0:1, 1:1, 4:0)

Nováček ze severu Moravy vstoupil do zápasu hodně aktivně, už ve druhé minutě byl sám před Gábou Franek, vzápětí byl ve slibné pozici Matyáš. O čtyři minuty později se ale už hosté radovali. Před brankou se prosadil nedůsledně bráněný Christov. Motor se rozjížděl pozvolna, v první třetině však žádnou ze svých šancí (několikrát Nouza, Esposito) v branku nepřetavil.

Tlak domácích v prostřední části umocnila dvě hostující vyloučení, při tom prvním trefil Mazanec tyč, stejně tak si vedl Esposito, jenž tyčku orazítkoval poté, co skončila přesilovka hostů. Vyrovnání přišlo konečně v 38. minutě. Květoň jel sám na brankáře, který puk vyrazil před sebe a do sítě ho dopravil jeho spoluhráč Christov. Ten však dlouho nesmutnil, protože za půl minuty se znovu trefil do branky Motoru a vrátil Moravanům vedení.

Ve třetí třetině ale přišel jihočeský uragán. Od 45. do 48. minuty se totiž postupně radovali z gólů Babka, Čermák a Škoda a Jihočeši byli na koni. Definitivní podobu výsledku dal po nádherné akci Žálčík.

Branky a nahrávky: 38. Květoň, 45. Babka (Suchánek), 46. Čermák (Květoň, Fillman), 48. Škoda (Babka, Pýcha), 54. Žálčík - 6. Christov (Chmielewski, Jeník), 39. Christov (Meidl). Rozhodčí: Bejček - Beneš, Štofa. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváků: 5260.

České Budějovice: Gába - Fillman, Žovinec, Pavlin, Pýcha, Suchánek, Vráblík, Mazanec - Čermák, Pajič, Květoň - Nouza, Rob, Chovan - Žálčík, Esposito, Heřman - Šulek, Škoda, Babka.

Frýdek-Místek: Šimboch - Kania, Roupec, Jeník, Adámek, Michal Roman, Matyáš, Jank, L. Doudera - Luka, Klimša, Chmielewski - Kanko, T. Káňa, Christov - O. Kovařčík, Jaroš, Miloš Roman - R. Meidl, Franek.

Martin Štrba (České Budějovice): Frýdek výborně bránil a navíc mu perfektně zachytal brankář. My jsme šli za vítězstvím soustavným tlakem, což se zúročilo ve třetí třetině. Za obětavost hráčům děkujeme, díky ní se nám povedlo vyhrát.

Jiří Juřík (Frýdek-Místek): Byli jsme si vědomi, že zajíždíme na půdu horkého favorita soutěže. Chtěli jsme překvapit, což se nám dvě třetiny dařilo a zápas jsme domácím znepříjemňovali. Po vyrovnávacím gólu se však naše obrana sesypala, neudrželi jsme hráče u mantinelu a utkání prohráli.