Po bídném výkonu Dynamo doma s Varnsdorfem prohrálo

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 04.03.2017 07:51

Fotbalistům českobudějovického Dynama se včera vstup do jarní části Fortuna národní ligy nepovedl. V 17. kole doma prohráli s Varnsdorfem 0:1. Výkon Jihočechů byl mírně řečeno tragický.

SK Dynamo České Budějovice - FK Varnsdorf 0:1 (0:0)

V nudném zápase se v první šanci ocitl v 8. minutě Benát, ale na gólmana Varnsdorfu nevyzrál. O tři minuty později nemířila mezi tři tyče hlavička Nováka a sérii šancí Dynama zakončil krátce před půlkou úvodní pětačtyřicetiminutovky nepřesně mířící Táborský.

Ve druhém poločase šel výkon domácích ještě více dolů. Naproti tomu se začal více prosazovat Varnsdorf. Obrovskou příležitost zahodil v 56. minutě Bílek, když z malého vápna pálil mimo. Severočeši se přesto branky, vítězné, dočkali. Po centru z pravé strany se míč dostal ke Knejzlíkovi a ten sám před Křížkem nezaváhal. Do konce utkání se už nic podstatného neudálo a Dynamo překvapivě vyšlo na domácím trávníku naprázdno.

Branky: 76. Knejzlík. ŽK: 3:1 (Kalod, Šourek, Wermke - Kozma). Rozhodčí: Dubravský - Antoníček, Batík. Diváci: 943.

České Budějovice: Křížek - Klesa (82. Matějka), Šourek, Novák, Funda - Čavoš, Kladrubský (80. Vopat) - Wermke, Benát, Táborský - Kalod (46. Pešek).

Varnsdorf: Samoel - Zbrožek, Zieris, Lischka - Cennerazzo, Bláha, Kozma (37. Bílek), Daníček, Knejzlík - Durdevič (89. Fotr), Dordič (82. Beránek).

David Horejš (České Budějovice): Vstup do jarní části sezony se nám bohužel nepovedl. Od první minuty jsme nehráli dobře, směrem nahoru to bylo z naší strany kostrbaté, hráčům, zejména útočníkům, chyběl pohyb uprostřed hřiště a vázla rozehrávka. Hosté nás předčili díky lepšímu pohybu a své aktivitě. S přibývajícím časem jsme čekali, že si vytvoříme nějaký tlak, byla to ale čím dál tím větší křeč. Od doby, kdy jako trenéři působíme u týmu, to bylo nejhorší utkání.

Zdenko Frťala (Varnsdorf): Jsme rádi, že se nám utkání povedlo po herní i výsledkové stránce. Kluci splnili všechno, co jsme od nich očekávali. Byli jsme připraveni na dvě varianty - ať už s Kalodem nebo Táborským na hrotu. Po našich chybách jsme domácím nabídli dvě nebo tři šance, jinak jsme zápas odehráli bez větších problémů. Ani my jsme si však nevypracovali příležitosti, tedy kromě jedné. Po přestávce domácí znervózněli, a to byla voda na náš mlýn. Ukázalo se, že fotbal je o rychlosti, běhání a agresivitě. V tom jsme zkušený domácí tým předčili. Vítězství si velice vážíme a cestu domů si patřičně užijeme.