ČEZ Motor zvládl páté semifinále se Slavií a bude hrát baráž o extraligu!

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 20.03.2017 21:03

Po roční pauze si hokejisté českobudějovického ČEZ Motoru opět zahrají baráž o extraligu. Definitivně o tom rozhodli v dnešním pátém semifinále play off první WSM ligy, ve kterém porazili Slavii Praha 4:1 a stejným poměrem vyhráli celou sérii. Do baráže Jihočeši vstoupí v úterý 28. března úvodním duelem v Pardubicích.

ČEZ Motor České Budějovice - Slavia Praha 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Domácí vstoupili do zápasu náporem a v polovině desáté minuty šli do vedení. Bleskově, za šest vteřin, využili svojí druhou přesilovku, když Polívka vyrazil střelu Fillmana před úplně volného Pajiče, jenž otevřel skóre. Branek mohli dát Jihočeši mnohem více, ještě v poslední minutě byl před gólmanem sám opět Pajič, ale stav zůstal nezměněný.

Ve druhé části se už Pražané dostávali více do hry, ale Kváča v domácí brance byl pozorný. V polovině utkání šel Motor do dvoubrankového trháku, zblízka se pod horní tyč trefil Babka. Jenže ještě v té samé minutě hosté snížili, když Jankovský v avizovaném vyloučení sám před Kváčou nezaváhal.

Začátek třetí třetiny vyšel zase Motoru. Babka příkladně vleže v souboji s Kadlecem zabojoval, přihrál před branku Škodovi, který dal na 3:1. Pak už si Jihočeši náskok hlídali a při power play soupeře našel Chovan nezištně Čermáka, jenž do prázdné branky skóre uzavřel.

Branky a nahrávky: 10. Pajič (Fillman), 31. Babka (Mucha, Škoda), 43. Škoda (Babka), 59. Čermák (Chovan, Pavlin) - 31. Jankovský (Pohl, Beránek). Rozhodčí: Wagner, Wütherle - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 3:3, navíc Bača (SLA) - Mazanec (CEB) oba 5 + do konce zápasu. Využití: 1:0. Diváků: 6421 (vyprodáno). Konečný stav série: 4:1.

České Budějovice: Kváča - Fillman, F. Novák, Pavlin, Pýcha, Vráblík, Mucha, Mazanec - Chovan, Pajič, Čermák - Dostálek, Vlček, Heřman - Hřebejk, Vak, Rob - Šulek, Škoda, Babka.

Slavia Praha: Polívka - Pohl, J. Novák, Kolařík, Knot, Holý, Růžička, Bača - Jankovský, Šafránek, Beránek - Kadlec, Šagát, Rys - Krliš, Kubica, Šmerha - Müller, Andrlík, Půhoný.

Antonín Stavjaňa (České Budějovice): Věděli jsme, že Slavia má určité limity v útoku a chtěli jsme toho využít. I když jsme šli do vedení, hráči se trochu přizpůsobili tempu. Nebylo to tak vyhecované jako minulé zápasy. Oceňuji, že hosté nedali svou kůži zadarmo a hráli do poslední chvíle. Hala musela být s dnešním zápasem spokojena.

Jan Srdínko (Slavia Praha): Gratuluji Motoru k vítězství v sérii, my jsme bohužel tahali za kratší konec a Eden už znovu nevyprodáme. Do utkání jsme vstoupili nabuzení s cílem mít minimum vyloučených hráčů, jelikož Budějovicemi mají přesilové hry parádně zvládnuté a je to jejich velká zbraň. První gól jsme samozřejmě dostali v oslabení a pak domácí přidali ještě druhou trefu. Kontaktní brankou jsme se dostávali do hry a věřili, že se s výsledkem dá ještě něco udělat. Kluci ze sebe vymáčkli všechno, ale nestačilo to.