Frýdecko-Místecko Karvinsko Opavsko Ostrava-město Přerovsko Prostějovsko Znojemsko

Táborsku se na jaře daří, vyhrálo i ve Frýdku-Místku

FRÝDEK-MÍSTEK - 04.04.2017 09:27 - Aktualizováno: 04.04.2017 09:27

Už třetí jarní výhru získal druholigový A tým FC MAS Táborsko o víkendu v dalším kole Fortuna národní ligy. Tentokráte si přivezl tři body ze stadionu Stovky ve Frýdku-Místku. Jihočeši vyhráli 3:1, i když od 14. minuty prohrávali po brance Byrtuse. Po rozpačitém úvodu Táborsko zabralo a ještě do přestávky vyrovnalo brankou nejlepšího střelce mužstva Džafiće. Ten v sezoně skóroval už poosmé. A krátce po změně stran už Táborsko vedlo po nádherné kombinační akci Musiola a Džafiće, když svým strážcům ve finální fázi utekl chorvatský záložník Mrsić a ranou na vzdálenější tyč dal po svém příchodu do klubu první branku. I ve třetí brance hostí měl prsty Mrsić, který skvěle zahrál standardní situaci a stoper Toml změnil dráhu míče těsně před brankářem.

Táborsko se díky výhře bodově dotáhlo právě na Frýdek a v příštím kole bude doma hostit Sokolov.

MFK Frýdek- Místek - FC MAS Táborsko 1:3 (1:1)

Branky: 14. Byrtus - 40. Džafić, 47, Mrsić, 75. Toml. Rozhodčí: Severýn - Kubr, Melichar. ŽK: Byrtus, Klabník, Ilko - Klusák, Javorek. Diváků: 1027.

Frýdek-Místek: Mihálek - Švrček, Literák, Klabník, Ilko - Byrtus (70. Kingambo), Spasojević (76. Hykel), Šumský, Slaninka - Ševčík (59. Nworah), Vyskočil.

Táborsko: Toma - Zavadil, Navrátil, Toml, Klusák - Kučera /90. Běloušek/ - Džafić, Javorek, Nešický /70. Kalvach/, Mrsić - Musiol /85. Dordević/.

Hodnocení trenéra FCT Romana Nádvorníka:

V utkání jsme zvítězili zaslouženě, jen jsme si zbytečně zkomplikovali první poločas. Do zápasu jsme nevstoupili ideálně, ale soupeř se také trápil. Přesto nám dal gól ze standardní situace, kdy brankář Toma do dlouhé době chyboval. Ve druhém poločase nás zase podržel, když chytil dva góly a svou chybu napravil. Od 25. minuty jsme se dostávali do hry. Zatímco soupeř volil dlouhé nakopávané balony, my jsme praktikovali kombinační hru. Soupeře jsme začali přehrávat. O přestávce jsem týmu důrazně řekl, že pokud budeme pokračovat v naší kombinační hře, tak tady vyhrajeme. A to se podařilo, kromě dvou pěkných branek jsme mohli dát ještě další dvě. Mužstvo zaslouží za výkon velkou pochvalu. Minusem je, že Javorek obdržel čtvrtou žlutou kartu a proti Sokolovu nám bude chybět.