ČEZ Motor porazil Vary v prodloužení, v neděli jede do Jihlavy

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 15.04.2017 11:00

V osmém kole baráže o extraligu vyhráli včera hokejisté ČEZ Motoru České Budějovice nad Karlovými Vary 2:1 v prodloužení a opět se přiblížili vysněnému postupu do nejvyšší soutěže. V neděli hrají v Jihlavě (17.30).

ČEZ Motor Č. Budějovice - HC Energie Karlovy Vary 2:1p (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)

Do důležitého utkání vtrhli Jihočeši jako uragán a vytvořili si několik šancí. Navíc už po 28 vteřinách hráli přesilovku, ale nic z ní nevytěžili. Naopak jasnou šanci měli hosté, Rob poslal puk přímo na hůl Flekovi, který jel sám na Kváču, ale nedal. Mladý domácí gólman chytal famózně. Po bezbrankové úvodní třetině se na úvodní gól čekalo marně i ve druhé třetině. Největší šanci měl karlovarský Gríger, jenž v polovině zápasu netrefil zblízka odkrytou domácí klec. Úvodní branka přišla na začátku třetí třetiny. Hosté hráli přesilovku, ale ujel jim Chovan, blafák provedl perfektně, jenže trefil pouze horní tyč...a z protiútoku poslal Karlovy Vary do vedení Flek. Uběhlo však pouhých 16 vteřin, Vak se natlačil před obránce a mezi nohy Honzíka zařídil vyrovnání. A přišel infarktový závěr normální hrací doby. Vary hrály přesilovku 4 na 3, Motor se ubránil. V prodloužení měl naopak domácí celek výhodu přesilovky a Čermák rozhodl o bodu navíc pro Jihočechy.

Branky a nahrávky: 43. Vak (Hřebejk, Mucha), 63. Čermák (Pavlin) - 43. Flek (Beránek, Skuhravý). Vyloučení: 5:6, využití: 1:1. Rozhodčí: Šír, Lacina - Bláha, Spur. Diváci: 6421 (vyprodáno).

České Budějovice: Kváča - Fillman, F. Novák, Pavlin, Pýcha, Vráblík, Mucha - Chovan, Pajič, Čermák - Dostálek, Vlček, Heřman - Fronk, Vak, Hřebejk - Šulek, Rob, Babka, do 33. navíc Bárta. Trenéři Stavjaňa a Štrba.

K. Vary: Honzík - Rohan, Sičák, Harant, Baránek, Tomáš Dvořák, Dujsík - T. Rachůnek, Tuominen, Mikulík - D. Kindl Skuhravý, Gorčík - Beránek, Gríger, Flek - Harkabus, Dušek, Kohout. Trenéři: Tlačil a Antonik.

Martin Štrba (České Budějovice): Jako každý zápas v baráži, i tentokrát to bylo oboustranně vyrovnané utkání. O výsledku rozhodly přesilové hry. Soupeř ji měl v závěru a mohl vítězství překulit na svou stranu, my jsme rozhodli v početní výhodě během prodloužení a získali dva body. Mám radost, že jsme konečně dokázali vyhrát před vlastním publikem. Je to malý krůček za naším snem. Baráž je otevřená pro všechny čtyři mančafty.

Jan Tlačil (HC Energie Karlovy Vary): Věděli jsme, že to bude těžký zápas. Šli jsme do vedení, bohužel jsme ho drželi jenom dvacet sekund, kdy nám soupeř odjel a hned skóroval. Vyrovnané utkání se šťastným koncem pro soupeře.