Dynamo s Baníkem remizovalo, dokázalo smazat dvoubrankové manko

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 20.04.2017 19:23

V televizní dohrávce 23. kola Fortuna národní ligy remizovali dnes fotbalisté českobudějovického Dynama na domácím hřišti s Baníkem Ostrava 2:2, když ve druhém poločase smazali dvoubrankový náskok hostů.

Dynamo České Budějovice - Baník Ostrava 2:2 (0:2)

Po oboustranně opatrném začátku udeřil jako první Baník. Ve 20. minutě Šourek nedokázal v šestnáctce odehrát míč do bezpečí, jen ho zastavil a Jakubov patičkou přiťukl balon Hrubému, který prostřelil Křížka. A za další tři minuty hosté vedení navýšili. Centr Bredy šel přesně mezi Klesu a Šourka, kde se natlačil Nečas a špičkou kopačky píchl míč do protipohybu Křížka. Pět minut před přestávkou se už už radovali Jihočeši, ale přiťuknutí patičkou od Táborského nastřelil Čavoš z hranice velkého vápna pouze břevno, od kterého se míč odrazil před brankovou čáru.

Ani dvoubrankové manko však Jihočechy nepoložilo. Do druhého poločasu vstoupili nažhaveni a byli lepším celkem. A zaslouženě se dočkali odměny v podobě vyrovnání. Nejdříve v 64. minutě po rohovém kopu zblízka snížil Kladrubský, o devět minut později se parádně trefil z přímého kopu Táborský. Baník se v podstatě k ničemu nedostal, přesto si mohl odvézt nakonec tři body. V 81. minutě si na centr naskočil Breda, ale hlavičkoval jen doprostřed branky, kde stál Křížek.

Branky: 63. Kladrubský, 74. Táborský - 20. Hrubý, 23. Nerad, ŽK: Kladrubský, Šourek - Nerad, Pokorný, Jakubov. Rozhodčí: Váňa - Koval, Kožár. Diváků: 1214.

České Budějovice: Křížek - Klesa, Šourek, P. Novák, Kladrubský - Čavoš, Hála (53. Matějka) - Wermke, Benát, Funda (90. Vopat) - Táborský.

Ostrava: Vašek - Breda, Pokorný (55. Mešaninov), Zápotočný, Hučko - Hlinka, Nerad - Sus, Hrubý, Granečný - Jakubov.

David Horejš (České Budějovice): Hrál se zápas nadstandardní druholigové úrovně. Dobře jsme do utkání vstoupili, ale dostali první sporný gól a záhy i druhý. Musím smeknout před klukama, protože se semkli a ve druhé půli jsme byli jasně lepší a zaslouženě vyrovnali. Jsme rádi, že nám opět pomohl Jiří Kladrubský, který zaskočil na levém beku a patřil mezi ty lepší.

Vlastimil Petržela (Ostrava): Bylo vidět, že se potkaly dva fotbalové týmy. První poločas jsme hráli dobře, dali jsme dva góly, a i když domácí měli šanci, tak se hrál fotbal. Co se stalo ve druhé půli, to nevím. Dostat dva takové góly, to je vrchol. Musel jsem střídat stopera Pokorného, aby nedostal žlutou kartu a měl v příštím kole kdo hrát. Dynamo využilo dvě standardní situace, kdy jsme udělali laciné chyby. Remíza je ve výsledku zasloužená.