► Galerie Bohatý profram byl připraven i pro děti. [Foto: Petr Pokorný]

Vodňanské rybářské dny přilákaly davy návštěvníků

VODŇANY - 28.05.2017 13:05 - Aktualizováno: 28.05.2017 13:06


Bavící se město. Tak by se dala charakterizovat víkendová atmosféra ve Vodňanech, sedmitisícovém městě na řece Blanici na Strakonicku. V sobotu 27. května zde totiž vrcholily rybářské dny, jejichž generálním partnerem byla jako už tradičně Jaderná elektrárna Temelín Skupiny ČEZ.

Sedmadvacátý ročník Vodňanských rybářských dnů, které jsou současně oficiálními slavnostmi města, přilákaly tisíce lidí. Od středy se prakticky na každém vodňanském rohu odehrávala nějaká kulturní, sportovní nebo společenská akce.

Význam rybářských dnů už také dávno překročil nejen hranice regionu, ale i České republiky. "Nechybí zde zástupci našich partnerských měst z Polska, Slovenska a Maďarska. Mezi návštěvníky ale tradičně patří také výletníci ze sousedního Rakouska a Německa. Díky zdejší Fakultě rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity i střední rybářské škole jsou zde také Italové, Švýcaři a Francouzi," uvedl starosta Vodňan Václav Heřman.

Především díky činnost rybářské fakulty, výzkumného ústavu a Mezinárodního poradenského centra ochrany vod si ve Vodňanech podávají ruce vědci, stážisté a studenti prakticky z celého světa.

Mimořádně pestrý program slavností nabídl každému něco. Odborné rybářské akce, Dny otevřených dveří rybářských škol, výstavy, rybářský trh, řadu sportovních, kulturních a zábavních akcí. Na dvou pódiích, na náměstí a ve Sportovním areálu Blanice, se jen v pátek a v sobotu vystřídalo celkem více než třicet hudebních souborů a skupin. Vše volně přístupné.

"Takto bohatý program si může město dovolit především díky podpoře Jaderné elektrárny Temelín a dalších partnerů i ochotě rybářských škol, městských organizací, různých spolků a sportovních oddílů se do organizace slavností zapojit," konstatoval starosta.

Součástí programu rybářských dnů a druhého ročníku turnaje fotbalových přípravek bylo i Oranžové kolo Skupiny ČEZ, na němž mohli lidé "vyšlapat" peníze pro vybrané charitativní organizace. O výnos z "oranžové jízdy" se tentokrát podělilo Centrum sociální pomoci města Vodňany s Domovem sv. Linharta v Chelčicích.

Vodňany se nachází 30 kilometrů severozápadně od Českých Budějovic na řece Blanici v okrese Strakonice. Město, s necelými sedmi tisíci obyvateli, je známé svou rybářskou a rybníkářskou tradicí.

arm