► Galerie [Foto: Archív]

Slavnosti dřeva u Stezky korunami stromů

LIPNO NAD VLTAVOU - 07.06.2017 14:29


Druhá červnová sobota (10.6.) bude na Stezce korunami stromů Lipno patřit nejen mistrům dřevosochařům, ale také rodinným soutěžím. Letos poprvé se mohou rodinné týmy zúčastnit soutěže o krále dřevařů. "Slavnosti dřeva jsou již tradičně zaměřeny na rodiny s dětmi," láká k výletu Filip Pekárek, ředitel Stezky korunami stromů Lipno, pod kterou slavnosti proběhnou.

Polovina června je tradičně na Stezce korunami stromů Lipno ve znamení tesání a sochání. Sympozium v tzv. dřevosochání se u Stezky bude konat již popáté. "Každý rok se nám hlásí víc a víc umělců, kteří chtějí předvést svoje umění v zacházení s motorovou pilou nebo dlátem," říká Filip Pekárek.

Program odstartuje v 10 hodin loutkové divadlo "100 opic" s pohádkou Pes a drak. Kromě dřevosochání se návštěvníci mohou těšit na irsko-keltskou kapelu Shivers, kejklíře nebo výtvarný ateliér. Doprovodný program bude probíhat po celý den až do 17 hodin. "Letos poprvé mohou mezi sebou soutěžit rodinné týmy v nejrůznějších dovednostech. Vítězové se stanou králi dřevařů 2017," popisuje novinku v programu Pekárek.

arm