Českobudějovicko Českokrumlovsko Jindřichohradecko Písecko Prachaticko Strakonicko Táborsko

► Galerie Vizualizace budovaných objektů v českobudějovické části Luční jez. [Foto: A8000]

V Českých Budějovicích přibude další stovka bytů

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 11.07.2017 13:42


V Českých Budějovicích přibude dalších 92 bytů ve dvou pětipatrových domech ve tvaru rozevřeného véčka se zelení uprostřed. Pro developerskou společnost Vltavapark je v lokalitě Luční jez staví společnost Swietelsky stavební. Práce začaly v květnu a skončí nejpozději v listopadu 2018. Pod objekty vzniknou dvě podzemní parkovací podlaží pro 103 aut a také 98 sklepních prostor.

"Před lety jsme zde již stavěli. Jde tedy o návrat do známého prostředí. Tehdy šlo o jeden z prvních brownfieldů ve městě, neboť zde stávala opuštěná kasárna. Dnes by to místo poznal málokdo, jak se proměnilo," říká Pavel Rouha, ředitel závodu Pozemních staveb Jih Swietelsky stavební. Domy, stojící blízko řeky Vltavy, jsou přitom posazeny tak, aby jejich obytné části byly nad hladinou případné tisícileté vody.

Společnost Vltavapark postavila první byty v této atraktivní lokalitě blízko městského centra a oddychového parku Stromovka už v roce 2004 a dosud jich klientům předala více než sto. Nově stavěné byty s dispozicí 2+kk až 6+kk by měly být vlastníkům předány nejpozději do poloviny roku 2019. Oproti předchozím etapám se změnila architektonická vize. Místo klasické stavby domů vedle sebe vznikne rozevřené "véčko" se zelení uprostřed. Každý byt přitom může získat i podzemní garáž, což je ve srovnání s dalšími budějovickými lokalitami naprosté novum.

"Na Luční jez jsme se vrátili po pěti letech, z nichž čtyři zabraly přípravy. Pečlivost se nám vrací v zájmu. Na už více než třetinu bytů máme rezervace," říká Tomáš Hejpetr ze společnosti Eurotime, která má tuto pátou etapu na starosti. Podle něho jde díky ateliéru A8000 zřejmě o první systémově budovanou čtvrť ve městě, která se postupně úplně zcelí. "Nejde tedy o poslední etapu. V budoucnosti by zde mělo ještě vyrůst několik viladomů a dva až tři domy pětipatrové. Díky dostatku zeleně, a ve spojení s řekou Vltavou, si ale území Lučního jezu zachová vlídnost k obyvatelům i návštěvníkům," shrnul Tomáš Hejpetr.

armSouvisející zprávy

V Českých Budějovicích přibude další stovka bytů

11.07.2017 13:42

Swietelsky dokončil stavbu výrobní haly Kern-Liebers CR

20.04.2017 08:50

V Českých Budějovicích - Rožnově a v Praze - Vinoři začíná stavba retail parků

07.03.2017 19:41

Teplo do nového obchodního centra IGY2 dodá teplárna

19.04.2016 15:00

Prestižními stavbami jižních Čech jsou Rezidence Dlouhá louka i českokrumlovský jez

10.04.2015 09:04