V úvodním kole FNL remizovalo Dynamo doma se Žižkovem

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 31.07.2017 21:24

V posledním zápase úvodního kola Fortuna národní ligy remizovali dnes fotbalisté českobudějovického Dynama před televizními kamerami s Viktorií Žižkov 1:1. Diváky zvedl ze sedadel především infarktový závěr, kdy hosté dvakrát nastřelili pravou tyč Křížkovy branky.

Dynamo České Budějovice - Viktoria Žižkov 1:1 (1:1)

Jako první v zápase zahrozili po devíti minutách hosté, nejdříve mířil hlavou nad Švejdík, vzápětí rovněž hlavou Jelínek. V 17. Minutě běžel z pravé strany sám na gólmana domácí Wermke, mířil k pravé tyči, ale Hrubeš perfektně zasáhl. A jak už to tak občas bývá, z protiútoku Dynamo inkasovalo. Bazal našel přesným centrem Jelínka, který hlavičkou zblízka nedal Křížkovi šanci - 0:1. Ihned poté mohl bleskově srovnat Pešek, jeho střelu ale opět bravurně vyrazil Hrubeš. Dynamo se hnalo za vyrovnáním a dočkalo se v nastavení první půle. Řezáč odvážně vnikl do vápna, byl sražen a z penalty vyrovnal Kladrubský.

Zatímco v prvním poločase tahali za delší konec provazu spíše hosté, v tom druhém bylo lepší Dynamo. Bohužel se však nedostávalo do šancí, a když už ano, tak je Mashike a Javorek nevyužili. Jihočeši se stále hnali za vítězstvím a málem na to doplatili. V poslední minutě nejdříve trefil zdálky pravou tyč Křížkovy branky Engelmann, v nastaveném čase pak za již překonaným Křížkem zvonila branková konstrukce po střele Musy.

Branky: 45. Kladrubský (pen.) - 18. Jelínek, Rozhodčí: Královec - Kožár, Šimáček. Diváků: 943.

České Budějovice: Křížek - Řezáč, Havel, Novák, Kladrubský - Čavoš, Javorek - Wermke, Kadula (67. Turyna), Pešek (73. Moravec) - Mashike Sukisa.

Žižkov: Hrubeš - Šandera, Švejdík, Toml, Pardubský - Bazal, Kodeš, Čermák (58. Podrazký), Volek (67. Engelmann) - Stratil (84. Musa), Jelínek.

David Horejš (České Budějovice): Na to, že šlo o první kolo, tak se hrál velice slušný fotbal. Do zápasu jsme vstoupili dobře, měli jsme územní převahu a i šanci Romanem Wermkem. Ale nedali jsme, z protiútoku jsme dostali první gól. Hráli jsme pořád svoji hru a dokázali jsme do poločasu vyrovnat po krásné akci Michala Řezáče. Ve druhé půli jsme měli jednu velkou šanci, jinak ale jen územní převahu. Nakonec Žižkov si vytvořil dvě velké šance, trefil tyčky, takže s bodem musíme být spokojeni.

David Vavruška (Žižkov): Měli jsme více ofenzivních akcí v první půli, Dynamo pak drželo míč hlavně v té druhé. Po pauze jsme ztráceli lehké míče, zpočátku utkání jsme měli dobrý přechod do útoku a soupeře přečíslovali. Domácí hráli dobře, je to silný soupeř a šli v závěru po vítězství. Ale mrzí nás dvě tyčky v posledních minutách. Ta první byla hezká střela, to druhé jsme měli proměnit a tím pádem i vyhrát. Nicméně remíza je celkově spravedlivá.