Táborsko i ve druhém utkání FNL remizovalo, s nováčkem dohánělo dvoubrankové manko

TÁBOR - 05.08.2017 20:31 - Aktualizováno: 06.08.2017 12:12

Ve 2. kole Fortuna národní ligy remizovali v sobotu fotbalisté Táborska doma s nováčkem Olympií Praha 2:2, když doháněli dvoubrankové manko a alespoň bod zachránili v předposlední minutě. Zápas odehráli Jihočeši poprvé po mnoha letech přímo v Táboře na stadionu v Kvapilově ulici.

FC MAS Táborsko - Olympia Praha 2:2 (0:1)

Nováček soutěže, v jehož řadách nastupuje řada zkušených hráčů, potvrdil svoje kvality a dlouho to vypadalo, že si z Tábora odveze plný bodový zisk. Ještě čtvrt hodiny před koncem vedl o dvě branky, ale domácí nejenže v 78. minutě snížili, ale v předposlední minutě dokázali i vyrovnat a urvat tak alespoň bod.

Branky a nahrávky: 78. Musiol, 89. Kostka - 23. Ruml, 67. Liener. ŽK: Klusák - Dorděvič, Žežulka. Rozhodčí: Lerch - Flimmel, Šimáček. Diváků: 1285.

Táborsko: Toma - Klusák, Navrátil, Zavadil, Souček - Kučera - Prošek, Nešický (74. Kostka), Mysliveček (64. Kopřiva), Veselý (52. Mršić) - Musiol.

Olympia: Frydrych - Maršálek, Frizoni, Žežulka, Vopat (90+2. Kuťák) - Liener (75. Novák), Verner, Ruml, Bareš (69. Duben) - Opluštil, Dordević.

Roman Nádvorník (Táborsko): Patnáct minut na nás byla vidět nervozita z prvního domácího zápasu na novém stadionu. Když jsme se začali dostávat do hry, soupeř udeřil. Na standardní situace jsme se připravovali, bohužel jsme z ní dostali gól. Ruml by to takhle z deseti pokusů už netrefil, ale bohužel u nás to trefil pěkně. Šli jsme do kolen, tato situace nás vykolejila. Po přestávce jsme dostali druhý hloupý gól. Pak jsme se snažili něco vymyslet, začali jsme hrát na dva útočníky a naštěstí se nám podařilo vyrovnat. Ještě předtím jsme zahodili dvě šance Myslivečka a Nešického. To musíme proměňovat. Chci hráčům poděkovat za to, že se zvedli, šli na krev až do konce utkání.

Miloš Sazima (Olympia Praha): Kdyby nám někdo před utkáním řekl, že získáme v Táboře bod, brali bychom ho. Vzhledem k průběhu utkání jsme tu asi měli zvítězit. Doplatili jsme na katastrofální neproměňování šancí. Po vystřídání Lienera jsme ztratili střed hřiště, čehož domácí využili a zaslouženě vyrovnali.