Frýdecko-Místecko Karvinsko Opavsko Ostrava-město Přerovsko Prostějovsko Znojemsko

Táborsko v Opavě vyšlo naprázdno, ale mohlo klidně vyhrát

OPAVA - 22.08.2017 21:12

V úvodním duelu pátého kola Fortuna národní ligy hostila dnes v televizním duelu Opava Táborsko, které v nové sezoně ještě nevyhrálo. Slezané po brankách Jurečky a Žídka vyhrál 2:1 a minimálně do středy se vyhoupli do čela druholigové tabulky. Tři body si ale klidně mohli odvézt i hosté. Kdyby totiž Nešický za stavu 1:1 jedenáct minut před koncem proměnil své sólo, výsledek mohl být opačný. Hned z protiútoku totiž dala Opava vítězný gól a Jihočeši tak vyšli bodově naprázdno.

Slezský FC Opava - FC MAS Táborsko 2:1 (1:1)

Branky: 10. Jurečka, 80. Žídek - 42. Mrsić. ŽK: Jurečka - Musiol, Nešický, Klusák. Rozhodčí: Berka - Fišer, Horák. Diváků: 2300.

Opava: Fendrich - Hrabina, Simerský, Žídek, Stříž - Kayamba (85. Mozol), Schaffartzik, Jursa (65. Zapalač) - Zavadil - Jurečka, Kuzmanović (73. Smola).

Táborsko: Toma - Prošek, Navrátil, Klusák, Souček - Kučera - Mrsić, Nešický, Štohanzl, Mysliveček (83. Kostka) - Musiol.

Hodnocení trenéra FCT Romana Nádvorníka: Myslím si, že jsme odehráli fantastický zápas kromě deseti minut v prvním poločase, kdy nás Opava zatlačila. Měli jsme šance, soupeře jsme od první minuty honili, nezalezli jsme, hráli jsme otevřený fotbal. Hráčům mohu za jejich výkon jen poděkovat. Je škoda, že za stavu 1:1, kdy jsme měli jít do 2:1 a mohli jsme vyhrát, jsme svou příležitost nedali. Pak nás soupeř potrestal. Potvrdilo se, že máme málo zkušeností. Ostudu jsme tady ale v žádném případě neudělali. Nešický v té šanci měl špatný první dotek, pak se dostal blízko ke gólmanovi, chtěl ho přehodit, ale trefil mu ruku.