► Galerie Pochod motoráckých fanoušků. [Foto: Arnošt Máče]

ČEZ Motor Slavii nadělil populárního bůra

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 13.09.2017 21:47 - Aktualizováno: 13.09.2017 21:48

Ve druhém kole první WSM ligy porazili dnes hokejisté českobudějovického ČEZ Motoru před zaplněnou Budvar arénou pražskou Slavii jednoznačně 5:1. V sobotu Jihočeši jedou do Havířova.

ČEZ Motor České Budějovice - Slavia Praha 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)

Na první domácí zápas v nové sezoně, kterému předcházel pochod fanoušků Motoru městem, si našlo cestu přes 6200 diváků a ti rozhodně nelitovali. Viděli jasné vítězství domácích a pěkný hokej. Od začátku se hrálo svižně s řadou šancí na obou stranách. V té první se ocitl v páté minutě Kanaďan v dresu Motoru Crowder, ale neuspěl. V polovině úvodní třetiny se ocitl před domácí brankou Drtina, ale mířil nepřesně. Ve 12. minutě nejdříve Gába skvěle vychytal Šafránka, z protiútoku spálil šanci Crowder. Na první gól se tak čekalo do 18. minuty, kdy se trefil Heřman. A devět vteřin před koncem třetiny byl Vlček sám před brankářem a perfektním blafákem do bekhendu rozvlnil slávistickou síťku podruhé.

V prostřední části to byl znovu Crowder, který neuvěřitelně netrefil zcela odkrytou klec, na druhé straně se hezky uvolnil Krliš, ale střílel mimo. V povině zápasu to bylo už 3:0, od modré zamířil parádně Fillman. Hostům pak pomohla domácí vyloučení, dvakrát hráli dokonce přesilovky 5 na 3, ale neúspěšně.

Ve třetí dvacetiminutovce si domácí v pohodě hlídali výsledek a navýšili skóre. Konečně se prosadil Crowder a na 5:0 zvýšil Martin Novák. Když už se zdálo, že Gába udrží čisté konto, dočkali se gólu I hosté.

Branky a nahrávky: 18. Heřman (Pajič, Fillman), 20. Vlček (Nedorost, Čermák), 31. Fillman (F. Novák, Nedorost), 48. Crowder (Vlček, Pýcha), 51. Martin Novák (Fillman, Galamboš) - 59. Kubica (Šagát, J. Holý). Rozhodčí: Wágner, Luczków - Votrubec, Ševic. Vyloučení: 6:5. Bez využití. Diváků: 6282.

ČEZ Motor: Gába - Fillman, F. Novák, Kutlák, Vráblík, Pavlin, Pýcha - Čermák, Vlček, Nedorost - Crowder, Galamboš, Martin Novák - Dostálek, Pajič, Heřman - Šulek, Káník, Marcel.

Slavia: Frodl - J. Drtina, J. Novák, Barák, Kasík, Kolařík, J. Holý - L. Krejčík, Šafránek, Z. Doležal - Kopta, Nedvídek, Jankovský - M. Ondráček, Šagát, Kubica - Tejral, Krliš, Šmerha.

Antonín Stavjaňa (České Budějovice): I když výsledek vypadá jednoznačně, musím říct, že Slavia má velice dobrý tým a dnes tady naznačila své možnosti. Zápas se hostům sice nepovedl, bylo ale vidět, že mají rychlý přechod do útoku, spoustu šikovných hokejistů a hrají nepříjemně. V první třetině jsme dali dva slepené góly, na konci té druhé se nám povedlo přežít dvě oslabení. Jestli se na něco zlobíme, tak v závěru jsme hráli moc uvolněně a jenom díky Gábovi vstřelila Slavia pouze jednu branku.

Jan Srdínko (Slavia Praha): Zápas se nám vůbec nepovedl. Přestože jsme neměli špatný vstup do utkání, po našem prvním vyloučení vstřelili domácí dva rychlé góly. Byl to z naší strany takový blackout. S takovým soupeřem se manko těžko dohání. Ještě za stavu 3:0 jsme měli příležitost duel zdramatizovat, trestuhodně jsme však sehráli dvě přesilovky pět na tři. Kluky to zmrazilo a přišla hokejová křeč. Jsme rádi, že jsme vstřelili aspoň jednu branku.