Zápas s Frýdkem-Místkem rozhodl jediným gólem v prodloužení obránce Pýcha

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 27.09.2017 21:06

V osmém kole první WSM ligy vyhráli dnes hokejisté českobudějovického ČEZ Motoru nad Frýdkem-Místkem gólem Pavla Pýchy 1:0 v prodloužení. Další zápas sehrají v sobotu ve Vsetíně (17.30).

ČEZ Motor České Budějovice - HC Frýdek-Místek 1:0 po prodloužení (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)

Prvních pět minut se hosté téměř nedostali z vlastní obranné třetiny, Motor měl výrazný tlak, umocněný brzkou přesilovkou. Jenže i přes množství šancí neskóroval a jako by předurčilo další ráz zápasu. A protože ani hosté gól nedali, přestože hráli rovněž několik přesilovek jako domácí, byl stav stále nula nula. Pravdou je, že blíže k otevření skóre měli ale hosté, když Kovařčík po blafáku nastřelil pouze levou tyč, vzápětí Haman břevno. V závěru druhé části ale přišla vůbec největší šance utkání v základní hrací době. V 38. minutě byl domácí Květoň faulován a sudí po poradě nařídili trestné střílení. To však zahrál jmenovaný hodně lajdácky a trefil jen pravý beton gólmana. A když se v polovině třetí dvacetiminutovky dvakrát vyznamenal Kváča, po šedesáti minutách svítilo na ukazateli skóre výmluvné 0:0. Na řadu tak přišlo prodloužení, v němž jel domácí Crowder sám na gólmana, ale nedal. Vzápětí byl znovu sám před brankou, ale neuspěl ani nadvakrát. Motor se ale přece jen vítězné branky dočkal, při přečíslení 2 na 1 našel Dostálek najíždějícího obránce Pýchu a ten zařídil Jihočechům bod navíc.

Branka a nahrávky: 63. Pýcha (Dostálek, Galamboš). Vyloučení: 5:4, bez využití. Rozhodčí: Kostourek, Doležal - Malý, Šimán. Diváci: 5325.

ČEZ Motor: Kváča - Fillman, F. Novák, Kutlák, Vráblík, Pavlin, Pýcha - Čermák, Pajič, Nedorost - Crowder, Galamboš, Dostálek - Šulek, Vlček, Heřman - L. Květoň, Káník, Marcel.

Antonín Stavjaňa (Motor): Odehráli jsme výborně první třetinu, ve které jsme měli spoustu střel. Možná to chtělo z naší strany lepší clonění, aby některá skončila gólem. Od druhé třetiny se hra vyrovnala a pak už se čekalo, kdo udělá rozhodující chybu.

Marek Malík (Frýdek): Věděli jsme, že hrajeme s favoritem celé soutěže. Připravovali jsme se na úvodní nápor Motoru, přesto nás domácí až brutálně přestříleli. Měli jsme až zbytečný ostych. Od druhé třetiny se nám ale podařilo hru vyrovnat. Vynikající výkon podal náš gólman Strmeň. Bodu si ceníme, v Budějovicích se moc získávat nebudou.