Táborsko doma podlehlo Pardubicím 0:3

TÁBOR - 01.10.2017 08:54 - Aktualizováno: 01.10.2017 08:55

Jestliže se před sobotním utkáním druhé fotbalové ligy Táborsko - Pardubice říkalo, že hra Východočechů jihočeskému celku nesvědčí, tak se to plně potvrdilo. Domácí si nechali hosty do 17. minuty odskočit na 0:2, do půle marně hledali cestu před bránu Knoblocha a když po změně stran kanonýr Petráň (nastoupil po karetním trestu v podmínce) přidal třetí zásah, bylo po šedesáti minutách de facto po zápase. Táborsko tak utrpělo nejvyšší porážku v aktuálním ročníku FNL.

FC MAS Táborsko - FK Pardubice 0:3 (0:2)

Sobotní duel u Jordánu začali lépe hosté, kteří skórovali poměrně brzy. Po odvráceném rohu a dalším centru se prosadil Fousek, jehož dorážka skončila v šibenici. Ihned po gólu musel gólman Toma vyrážet Surzynovu dělovku. Další zakončení předvedl z trestného kopu znovu Surzyn, který trefil břevno. V 17. minutě zakončil rohový kop "anglickou" hlavičkou Piroch - 0:2.

Hlavní tribuna stadionu Kvapilova "mručela" nespokojeností, ale domácí celek vepředu ztrácel míče. Výjimkou byla 37. minuta, kdy rychlík Mrsić vymotal u brankové čáry dva hráče Pardubic a z nulového úhlu nastřelil tyč.

Ve druhém dějství už přišlo na hřiště jiné Táborsko, mnohem aktivnější. Jiskru naděje křesal svou jedovatou ranou Nešický a v následném skoro gólovém závaru se neprosadil Štohanzl. Úplně největší gólovku domácích zahodil v 56. minutě kapitán Navrátil, který po trestném kopu z malého vápna trefil brankáře. Tady se zápas lámal. Místo snížení šly Pardubice do tříbrankového vedení, když Petráň lišácky zakončil na přední tyč, zaskočil Tomu a definitivně rozhodl o majiteli tří bodů.

Branky: 14. Fousek, 17. Piroch, 60. Petráň. Rozhodčí: Adámková - Pochylý, Dohnálek. ŽK: 1:0 (Kopřiva). Diváků: 675.

Táborsko: Toma - Prošek (46. Souček), Navrátil, Hell, Klusák - Kučera - Mysliveček (35. Kopřiva), Nešický, Štohanzl, Mršić (71. Blecha) - Musiol.

Pardubice: Knobloch - Křapka, Piroch, Šejvl, Surzyn - Jeřábek - Ladra, Řezníček, Černý (86. Fusek), Fousek (65. Sokol) - Rybička (46. Petráň).

Hodnocení trenéra FCT Romana Nádvorníka: Špatně jsme vstoupili do zápasu. Co jsme si řekli, to jsme nesplnili. Soupeř nás přehrál v agresivitě a nasazení. Při prvním gólu jsme nedohráli standardní situaci v našem malém vápně a dostali jsme z toho gól. Při druhém gólu neuhlídal Musiol Pirocha, kterého měl mít osobně, ale hráč Pardubic nám dal gól. V sedmnácté minutě jsme prohrávali dva nula a to je pak složité s tím něco dělat. Snažili jsme do hry zasáhnout, přeskupit sestavu, začít hrát. Ve druhém poločasu jsme hru srovnali, vytvořili jsme si pět gólových šancí. Nedokázali jsme využít situace na malém vápně jako soupeř. Štohanzl běžel sám na bránu, nedal. Zápas se lámal za stavu dva nula, kdy Navrátil po standardní situaci z malého vápna sám před brankářem trefil právě brankáře. Kdybychom snížili na dva jedna, asi by se zápas vyvíjel jinak. Bohužel jsme gól nedali, naopak jsme dostali hloupou branku, kdy Tomovi, který nás celou sezonu drží, propadne balon na první tyči. Za stavu tři nula se už zápas těžko otáčí. Dneska to byl zápas, v němž bychom nedali gól, ani kdybychom hráli dva dny. Situaci jsme si v tabulce zkomplikovali, protože teď nás čekají hodně těžké zápasy s týmy ze špičky tabulky. Už ten příští zápas s Třincem doma bude nesmírně těžký. Třinec je v obrovském laufu. Bude to pro nás složité, ale musíme urvat co nejvíce bodů.