Ve šlágru kola Dynamo porazilo Opavu a vede druholigovou tabulku

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 21.10.2017 19:40

Ve šlágru 12. kola Fortuna národní ligy porazili dnes fotbalisté českobudějovického Dynama před televizními kamerami první celek tabulky Opavu 2:1 a posunuli se před ní na čelo druholigového pelotonu. O výhře domácích rozhodl dvěma brankami Táborský.

Dynamo České Budějovice - Slezský FC Opava 2:1 (1:0)

Úvodní spíše poklidnou půlhodinu bez šancí ukončila právě zmíněná 30. minuta. Wermke vhodil aut do šestnáctky, kde se proti dvěma obráncům prosadil Mashike, od něhož se balon dostal před Táborského, jenž bez přípravy poslal míč pravačkou k pravé tyči a otevřel skóre. O minute později hlavičkoval hostující Smola nad branku Staňka a následně na druhé straně Wermke mířil parádně k levé tyči, ale hostující brankář jeho střelu vyrazil na roh.

"Se štěstím se to ke mně odrazilo a trefil jsem to. Měli jsme další náznaky šancí a budeme potřebovat ještě jeden gól," řekl o přestávce Táborský.

Jenže do druhého poločasu vstoupili lépe hosté a začali Dynamo výrazně tlačit. V 54. minutě dali I gól, jenže ještě před tím pískl rozhodčí Smolovi faul. O minutu později se však už Slezané dočkali. Kuzmanovič si pohrál s obránci, jeho centrovaný míč sice Kladrubský hlavou odvrátil, ovšem pouze slabě jen před Kayambu, který ranou k levé tyči vyrovnal. Hosté byli I dale aktivnější, ale zničehonic udeřilo Dynamo. Táborský si před velkým vápnem rovnal míč na levačku a pak křižnou střelou k levé tyči vrátil Jihočechům vedení. Snahu hostů o vyrovnání pak v 74. minutě přibrzdil Schaffartzik, jenž za stažení unikajícího Mashikeho dostal červenou kartu. Dynamo si poté vítězství už s přehledem pohlídalo.

Branky: 30. a 65. Táborský - 56. Kayamba. ŽK: Čavoš, Javorek (ČB). ČK: Schaffartzik (OPA). Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Novák. Diváků: 2413.

Dynamo: Staněk - Řezáč, P. Novák, Havel, Kladrubský (62. Benát) - Wermke (90. Moravec), Čavoš, Javorek, Pouček - Mashike Sukisa, Táborský (90. Kadula).

Opava: Fendrich - Hrabina (70. Puškáč), Simerský, Žídek, Stříž (70. Zavadil) - Kayamba, Schaffartzik, Jursa, Zapalač - Kuzmanović, Smola (81. Jurečka).

David Horejš (Dynamo): V první řadě musím říct, že se hrál kvalitní fotbal, mělo to ligové parametry. Do zápasu jsme dobře vstoupili, dobře jsme kombinovali, připravili jsme si nějaké akce. Zaslouženě jsme šli do vedení. Na začátku druhé půle nás Opava zatlačila, vyrovnala. V době, kdy měla územní převahu, se krásně prosadil Ivo Táborský a rozhodl o naší výhře. Soupeř ještě dostal červenou kartu, která nám značně pomohla v závěru zápasu.

Roman Skuhravý (Opava): Mám takový pocit, že se utkání podobalo tomu, které jsme tu odehráli loni. První poločas jsme hráli jako staří páni. Sice jsme opticky drželi více míč, ale k ničemu jsme se nedostali. Dostali jsme branku ze situace, kterou podle mého musíme ubránit. Na začátku druhé půle jsme zaslouženě vyrovnali, byli jsme jasně lepším týmem. Udělali jsme ale znovu individuální chybu, která nás nakonec stála všechny body. Následně přišla červená karta, která nás úplně položila. Musíme zvednout hlavy a jít dál.