ČEZ Motor rozstřílel Ústí díky šesti gólům v druhé třetině

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 19.11.2017 09:03

Ve 23. kole první WSM ligy hokejisté ČEZ Motoru v sobotu rozstříleli před vyprodanou Budvar arénou Ústí nad Labem po výborném výkonu 7:1 a nadále drží domácí neporazitelnost. V pondělí je čeká těžký zápas na ledě lídra soutěže v Karlových Varech (17.30).

ČEZ Motor České Budějovice - Hokej Ústí nad Labem 7:1 (0:1, 6:0, 1:0)

Domácí jako jasný favorit zatlačili hosty od začátku před jejich branku, jenže gólově se neprosadili ani při dvou přesilovkách. A tak přišel trest, Ústí se z ojedinělého protiútoku dostali do vedení, sám před Kváčou se prosadil Smolka.

Obavy o výsledek ale Jihočeši rozprášili během druhé třetiny, ve které nasázeli šest (!) branek. Nejprve špatné střídání hostů potrestal Prokeš, chvíli nato obrátil skóre svým premiérovým gólem za Motor 16letý dorostenec Toman. Vynikající individuální akce Vlčka a využitá přesilovka Nedorostem přinesly další dvě branky, ale to ještě nebylo vše. Podruhé se trefil Toman a následně nachytal gólmana hostů Čermák.

Do třetí třetiny Ústí vyměnilo brankáře a Soukup inkasoval pouze jednou, když Nedorost nádherně našel najíždějícího Vlčka, který dával do zcela odkryté branky.

Branky a nahrávky: 23. Prokeš (Pýcha), 24. Toman (L. Květoň, Pajič), 26. Vlček (Prokeš), 28. Nedorost (L. Rob ml., M. Bárta), 33. Toman (Pajič), 38. Čermák (L. Rob ml., Jonák), 50. Vlček (Nedorost) - 14. Smolka (Zdvořáček, Roubík). Vyloučení: 1:5, využití: 1:0. Rozhodčí: Kopeček, Kasík - Kotlík, Polák. Diváků: 6421 (vyprodáno).

České Budějovice: Kváča - Kutlák, Kučný, Fillman, Pýcha, Pavlin, Vráblík - M. Bárta, Vampola, Nedorost - Čermák, Rob, Jonák - Prokeš, Vlček, Heřman - Toman, Pajič, L. Květoň.

Ústí nad Labem: J. Růžička (41. Soukup) - Kurka, Hes, Husák, M. Vágner, M. Zdvořáček, Vaněk - Smolka, Roubík, Gengel - Vachovec, Vrdlovec, D. Merta - Sladkovský, L. Volf, Severa - Markulinec, Navarra.

Hlasy trenérů :

Luboš Rob (České Budějovice): Ústí má zkušené mužstvo. Věděli jsme, že budeme muset napadat ve dvou hráčích a hodně bruslit. V první třetině jsme si vytvořili nějaké šance, ale soupeř potrestal naši chybu. Dobré tempo jsme si přenesli i do druhé třetiny, ve kterém nám to tam napadalo a šesti góly jsme zápas rozhodli. Filip Novák nehrál kvůli problémům s třísly.

Miroslav Mach (Ústí): Odehráli jsme výbornou první třetinu. V dalších dvou bylo na ledě jen jedno mužstvo a my jsme to nebyli. Budějovice podaly výborný výkon, přehrály nás a zaslouženě zvítězily.