► Galerie Místo činu, kde došlo k dvojnásobné vraždě. [Foto: Policie JčK]

Neznámý pachatel zavraždil v mobilheimu u Dobešic manžele

DOBEŠICE - 10.01.2018 14:05


Dvojnásobnou vraždu vyšetřuje na Písecku tým kriminalistů jihočeského policejního ředitelství a píseckého územního odboru. Tým rozplétá od pondělního večera vraždu manželského páru. Zavražděného muže (1958) a jeho ženu (1963) nalezl v pondělí večer syn v jejich mobilheimu u rybníka v katastru obce Dobešice, část Pazderna, několik kilometrů od Záhoří.

Kriminalisté provedli důkladné ohledání místa činu, na místo vyjel i státní zástupce a přivolali také soudního lékaře. "Celé okolí také propátrali policisté a pokračovali i následující den. Policisté a kriminalisté pátrají po všech stopách, které by s činem mohly souviset. Zatím předpokládají, že manžele zavraždil neznámý pachatel bodnořezným nástrojem pravděpodobně během minulého víkendu. Oba dva na místě podlehli svým zraněním. Motiv činu není znám," řekl policejní mluvčí Jiří Matzner.

Kriminalisté proto žádají veřejnost o pomoc, přivítají jakékoliv informace, které by mohly souviset s osobami zavražděných nebo s činem. Důležité je také svědectví každého, kdo o víkendu viděl nějaké podezřelé osoby či vozidla u mobilheimu zavražděných, nebo slyšel podezřelé zvuky či viděl podezřelý pohyb. Pachatele také mohl prozradit štěkot psů, kteří se kolem mobilheimu pohybovali. Jakákoliv informace je pro policisty důležitá. Informace volejte na linku 158, operační důstojník bude poznatky předávat přímo vyšetřovatelce tohoto závažného případu.

arm