ČEZ Motor prohrál doma s Kladnem i podruhé, tentokrát v prodloužení

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 14.03.2018 22:58

Hokejisté českobudějovického ČEZ Motoru dnes prohráli doma s Kladnem i druhé utkání semifinále play off první WSM ligy, tentokráte v prodloužení 2:3. V sobotu a v neděli se bude hrát v Kladně.

ČEZ Motor České Budějovice - Rytíři Kladno 2:3 po prodloužení (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)

Stejně jako včera nastoupil na začátek zápasu Jágr, ale po několika vteřinách, během nichž se stačil šťouchat s Čermákem, zamířil opět na střídačku. A z té viděl rychlý úvodní domácí gól, když se po 18 vteřinách prosadil dorážkou na brankovišti právě Čermák. Motor byl na koni, ale z tlaku další gól nepřidal. Pak už začali účinkovat až přespříliš rozhodčí, kteří častým vylučováním narušili totálně spád utkání. Jihočeši se sice ubránili oslabení 3 na 5, ale v pokračující přesilovce jednoho muže se Kladno dočkalo vyrovnání, když Kváča neudržel střelu Redlicha a Kružík dával do prázdné klece.

Na začátku prostřední části trefil Květoň tyčku, Motor nevyužil přesilovku 5 na 3 a dlouhý čas hrál jen se čtyřmi obránci, protože Filip Novák dostal na konci první třetiny trest do konce utkání a Kutlák ve druhé třetině osobní 10minutový trest. Emoce tak v Budvar aréně plály naplno.

A to ještě nic nebylo. V 46. minutě dotlačil Čáp puk do sítě, proti tomu hosté mohutně protestovali, za rozhodčími se dokonce vydal na led i Jágr, za což sklidil mohutný pískot. Domácí náskok dlouhou dobu drželi, ale v závěru je Kladno přitlačilo a minutu a půl před koncem Svedlund vyrovnal. Následovalo tak prodloužení. V něm nejdříve Motor nevyužil přesilovku 4 na 3 a následně udělal osudovou chybu při střídání, kdy měl na ledě místo čtyř pět hráčů, takže následovalo vyloučení. Kladenští sehráli přesilovku 4 na 3 ukázkově a Kloz jim vystřelil druhou výhru v sérii.

Branky a nahrávky: 1. Čermák (F. Novák), 46. Čáp - 19. Kružík (Redlich), 59. Svedlund (Zikmund, Machač), 64. Kloz (Tůma, Hořava). Vyloučení: 10:10 (navíc dom. Kučný a Kutlák 10 min. a F. Novák 5+do konce), využití: 0:2. Rozhodčí: Dědek, Obadal - Lukš, Gančarčík. Divkůi: 6421 (vyprodáno). Stav série: 0:2.

Luboš Rob starší (Motor): Dnešní zápas byl z naší strany úplně jiný než ten včerejší. Kladno jsme přitlačili, ale z tlaku skórovali jenom jednou a nabídnuté přesilovky se nám bohužel proměnit nepovedlo. Výkon mužstva hodnotím jako velice dobrý, bohužel se špatným koncem. Klukům nemám co vytknout. Pokračujeme dál!

Pavel Patera (Kladno): Předpokládali jsme, že domácí na nás vlítnou. Chtěli jsme se tomu vyvarovat, ale nepovedlo se. V dalším průběhu se hra vyrovnala. Za stavu 2:1 se projevil týmový duch a kluci šli za dalším vítězstvím. Při vyrovnávacím gólu jsme samozřejmě měli trochu štěstí a přesilovku čtyři na tři v prodloužení kluci sehráli výborně. Je to pro nás velké vítězství.