Druholigové derby nemá vítěze, Táborsko získalo možná zlatý bod

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 13.05.2018 20:33

V 27. kole Fortuna národní ligy remizovali dnes v jihočeském derby fotbalisté českobudějovického Dynama s Táborskem 1:1. Zatímco Dynamo dohrává sezonu s klidem bez možnosti postupu i sestupu, pro Táborsko, které bojuje v sestupových vodách, může mít bod ze Střeleckého ostrova v konečném zúčtování cenu zlata.

Dynamo České Budějovice - FC MAS Táborsko 1:1 (0:0)

Od samého začátku se hrálo v poklidném tempu, nedocházelo k žádným ostřejším soubojům, žádné šance k vidění nebyly. První větší vzruch nastal v 21. minutě, kdy po rohovém kopu hlavičku Havla odvracela hostující obrana těsně před brankovou čárou, vzápětí Mashike Sukisa rovněž hlavou mířil vedle levé tyče. Po půlhodině hry se blýskl na druhé straně nůžkama z hranice šestnáctky Kopřiva, ale míč letěl nad domácí branku. O šest minut později Javorek sám před Tomou branku překopl, ale stejně byl máván ofsajd.

Po nástupu do druhé půle se brzo dočkali radosti černobílí. Čavoš se uvolnil na levé straně, krásně nacentroval a Mashike Sukisa hlavou z malého vápna nekompromisně otevřel skóre. Nevýrazné Táborsko mohlo zničehonic vyrovnat po hodině hry, kdy gólman Staněk nesmyslně vyběhl až na hranici vápna, před brankou domácích vznikl závar a ke střele se dostal Navrátil. Míč mířící do sítě ale odvrátil Havel. Čtvrt hodiny před koncem předvedl parádní kousek Pešek, ale následně Tomu neprostřelil. Nakonec se ale hosté kýženého gólu dočkali. Zleva zacentroval Mršič a střídající Linhart v 82. minutě hlavičkou k levé tyči dal výsledku konečnou podobu.

Branky: 48. Mashike Sukisa - 82. Linhart. Rozhodčí: Houdek - Hrabovský, Černý. ŽK: 1:3 (Táborský - Klusák, Kučera, Nešický). Diváků: 1243.

České Budějovice: Staněk - Nitrianský, Havel, P. Novák, Kladrubský - Čavoš, Javorek - Švantner (77. Táborský), Hašek, Pešek - Mashike Sukisa.

Táborsko: Toma - Zavadil, Navrátil, Klusák, Šandera - M. Kučera - Mršič, Kopřiva (73. Blecha), Nešický, Prošek (64. Vandas) - Musiol (68. Linhart).

Hlasy trenérů:

David Horejš (České Budějovice): Chtěli jsme navázat na výkon z Opavy a potvrdit dobrou formu z posledních zápasů. První poločas byl na jednu branku, měli jsme šance, ale ve finální fázi jsme situace špatně řešili. O přestávce jsme si řekli, že gól přijde. Přišel brzy, když Elvis Mashike skóroval. Měli jsme další šance, ale špatně jsme to vyřešili. Pak po triviální ztrátě jsme dostali gól na 1:1 a vyhraný zápas skončil zase remízou. Mrzí nás to. Herně to bylo z naší strany dobré, chyběly tomu góly.

Roman Nádvorník (Táborsko): Jsme v těžké situaci a každý bod je pro nás zlatý. Ten z Budějovic je pro nás extrémně cenný. Psychika hodně ovlivnila první poločas, kdy jsme nehráli dobře. Přesto byl stav 0:0, brzy jsme sice dostali gól na 0:1, ale od té doby jsme začali hrát dobře. Převahu měli určitě domácí, ale na gólové šance jsme vyhráli 3:2. Škoda, že jsme nedali šance, mohli jsme uhrát i tři body, ale musíme brát i ten jeden.