Dynamo porazilo Slovácko a vyhrálo popáté v řadě

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 10.11.2019 17:01

Černobílá jízda ve fotbalové FORTUNA:LIZE pokračuje! Dynamo České Budějovice porazilo v dnešním 16. kole na domácím hřišti Slovácko 2:0 a pátou výhrou v řadě vytvořilo nový klubový rekord. Po nadcházející reprezentační přestávce čeká Jihočechy duel v Praze na Letné se Spartou.

Dynamo České Budějovice - 1. FC Slovácko 2:0 (1:0)

Půl hodiny se toho na hřišti moc nedělo, oba týmy více zaměřily na defenzivu a šance žádné nebyly. Ve 29. minutě však domácí kopali roh a hlavou se prosadil stoper Havel. Ten skóroval počtvrté v posledních třech zápasech. Na začátku druhého poločasu se radovali i hosté, gól Šašinky ale sudí neuznali kvůli ofsajdu. O pár minut později se na druhé straně prosadilo Dynamo. Po standardní situaci hlavičkoval bránící Šašinka pouze do Sivoka a od stopera Jihočechů se míč odrazil do branky. Slovácko se snažilo vrátit v závěru do zápasu a vstřelit kontaktní gól. Ale žádnou vážnější příležitost si nevypracovalo, naopak po jednom brejku mohl skórovat Čavoš, jeho střelu Trmal zlikvidoval.

Branky: 29. L. Havel, 55. Sivok. Žluté karty: Sivok, Ledecký, Schranz – Hofmann. Rozhodčí: Zelinka - Moláček, Dobrovolný. Diváci: 3266.

Dynamo: Drobný - Čolić, L. Havel, Sivok, P. Novák - Schranz, Havelka (89. Kladrubský) - Brandner (76. Čavoš), Javorek, Mršić - Ledecký (85. Táborský).

Slovácko: Trmal - Reinberk, Mich. Kadlec, S. Hofmann, Divíšek (73. P. Dvořák) - M. Petržela (86. Juroška), Kalabiška - Havlík, V. Daníček (81. Hellebrand), Navrátil - O. Šašinka.