Od úterý 23. ledna platí v Nemocnici České Budějovice zákaz návštěv

Včera 16:35Nemocnice České Budějovice vyhlašuje od úterý 23. ledna 2018 zákaz návštěv. Důvodem je nárůst chřipkových onemocnění v okrese České Budějovice. Zákaz potrvá až do odvolání.

Po čelním střetu srazilo auto na ostrůvku za přechodem čtyři děti

20.01.2018 18:10Čtyři děti, stojící u silnice, byly dnes odpoledne zraněny při dopravní nehodě v Českých Budějovicích. Dvě vážně a dvě lehce. Po čelním střetu do nich narazilo jedno z havarovaných aut. Uvedl to mluvčí jihočeské policie Milan Bajcura.

Pacienti na vícelůžkových pokojích mají v písecké nemocnici více soukromí

18.01.2018 14:16Více soukromí mají od počátku tohoto roku pacienti na pokojích s více lůžky v písecké nemocnici. Intimitu nemocným zaručují teleskopické tyče s textilními zábranami.

Velbloud bude na čerstvém lipenském sněhu

18.01.2018 14:13Dvouhrbý velbloud Šajtán bude o víkendu opět bavit děti na Lipně. Tradiční akce Velbloud na sněhu zpestří sobotní program ve Skiareálu Lipno. Tam za poslední dny napadl dostatek přírodního sněhu a provozovatelé tak otevřeli i běžecké stopy. Podmínky na lyžování jsou nyní ideální.

Čistírny odpadních vod přilákaly dvanáct stovek návštěvníků

18.01.2018 14:09Co se děje s odpadní vodou poté, co zmizí v kanalizaci a co vše musí vodohospodáři zajistit, aby se mohla zase vrátit zpět do přírody. Právě na tyto otázky dostali odpověď návštěvníci čistíren odpadních vod v Českých Budějovicích a v Táboře. Pracovníci společnosti ČEVAK a. s. tu v loňském roce s procesem čištění odpadní vody podrobně seznámili více než 1200 zájemců.

Vepřové hody v Masných krámech začnou zítra tradiční zabijačkou

18.01.2018 11:22Již zítra od 14:00 hodin se před Masnými krámy bude konat tradiční česká zabijačka, která zahájí Vepřové hody. Přímo na chodníku v Krajinské ulici bude po celé odpoledne probíhat ruční přeměna vepřových půlek na domácí zabíjačkové delikatesy - například na ovar, ovarovou polévku, jitrnice, jelítka, tlačenku nebo škvarky.

Jen pár lidí chybělo loni Temelínu k návštěvnickému rekordu

17.01.2018 10:27Historicky druhou nejvyšší návštěvnost zaznamenalo loni Infocentrum Jaderné elektrárny Temelín. Do jeho zázemí v zámečku Vysoký Hrádek dorazilo 38 042 evidovaných návštěvníků. To je o pouhých 15 návštěvníků méně než v dosud rekordním roce 2014. Mezi zájemci o energetiku dominovali Češi, největší nápor zažívalo infocentrum i samotný areál elektrárny o prázdninách. Dohromady s Dukovany pak obě jaderná infocentra navštívilo přes 69 tisíc lidí.

Na VŠTE vzniká univerzitní hokejový klub Black Dogs, v sobotu hraje s Plzní

15.01.2018 15:01S ambicí hrát stále populárnější Evropskou univerzitní hokejovou ligu vzniká v Českých Budějovicích univerzitní hokejový klub Black Dogs. Jeho domovem je Vysoká škola technická a ekonomická (VŠTE) a premiéru si odbude 20. ledna od 18 hodin zápasem s Akademiky Plzeň v Hluboké nad Vltavou. Půjde o duel pod širým nebem, tzv. Winter Classic, v duchu kanadsko-americké NHL. Tomu odpovídá i speciální sada dresů "Techniků", která pak půjde do dražby na sociální účely.

Při hromadné nehodě pěti aut u Kaplice jeden člověk zemřel, šest bylo zraněno

11.01.2018 10:57K hromadné dopravní nehodě s jedním úmrtím došlo dnes ráno na hlavním tahu z Českých Budějovic na rakouské hranice. U Hubenova nedaleko Kaplice se srazilo pět aut. Šest lidí utrpělo zranění, řidič jednoho z vozů na místě zemřel.

Jindřichohradecká nemocnice úspěšně pokračuje v projektu rozvoje paliativní péče

11.01.2018 10:19Nemocnice Jindřichův Hradec opětovně uspěla v žádosti o grant Nadačního fondu Avast pro rok 2018. Získala tak další významnou částku, která přispěje k rozvoji paliativní péče v tomto zařízení.

Začala oprava vodojemu ve Větřní

11.01.2018 10:17Kompletní opravou projde vodojem Větřní Horní Starý. Technici se při ní zaměří na dvě nádrže vodojemu, každá o objemu 200 m3, která zásobuje obyvatele horní části Větřní.

Odstávka v Temelíně má za sebou první třetinu

11.01.2018 08:06Zhruba třetinu má za sebou odstávka prvního bloku v Jaderné elektrárně Temelín. Energetici mají zkontrolováno jaderné palivo, kontrolují například turbogenerátor nebo bezpečnostní systémy. Na reaktorovém sále aktuálně plní použitým palivem speciální kontejnery. Během odstávky mají v plánu provést přes 16 tisíc činností. Připojení bloku k přenosové soustavě plánuje ČEZ v první polovině března.

Víkend na Lipně bude plný testovaček i bláznivého carvingu

11.01.2018 07:41Testování nových modelů lyží a snowboardů i unikátní exhibice a závod pro veřejnost v bláznivém carvingu na snowboardu. To čeká víkendové návštěvníky Skiareálu Lipno. Největší jihočeský lyžařský areál hostí hned dvě akce najednou. Lyžaři se mohou těšit na první letošní zastávku SNOWtour 2018, snowboardisté zažijí netradiční carving. Při něm se představí andorský jezdec světového formátu Tyler Chorlton.

Nemocnice Písek i letos zvýšila tarifní mzdy všem o 10 procent

11.01.2018 07:31Zaměstnanci Nemocnice Písek, a. s., mají od letošního ledna vyšší mzdu. Vedení nemocnice v souhlase s nařízením vlády a stejně jako minulý rok i letos zvýšilo tarifní mzdu všech svých pracovníků o celých 10 procent. Přidáno tak dostali lékaři, zdravotní sestry i ostatní nezdravotnický personál. Vzrostla i mzda za služby lékařů.

Jihočeské silnice si vyžádaly první letošní oběť

09.01.2018 20:09Krátce po dnešní půl šesté hodině ranní vyjížděly všechny složky IZS, včetně vrtulníku LZS, k vážné dopravní nehodě, která se stala v centru obce Košice na Táborsku. Došlo zde k čelnímu střetu dvou osobních vozidel. Řidič (22) osobního automobilu tovární značky Škoda Felicia, projíždějící obcí ve směru od Plané nad Lužnicí, zatím z neurčené příčiny přejel do protisměru, kde se čelně střetl s osobním vozidlem tovární značky Škoda Fabia. Utrpěl zranění, neslučitelná se životem. Řidič (22) Škody Fabie utrpěl naštěstí pouze lehká poranění a po ošetření na místě byl k dalšímu pozorování převezen do táborské nemocnice. Vrtulník LZS byl proto z místa odvolán.