Rybáři nachytali v zahájské Strouze téměř devět metrů ryb

Dnes 11:38Bez sedmi centimetrů rovných devět metrů ryb nachytali v sobotu 29. dubna účastníci obecních rybářských závodů v Zahájí na Českobudějovicku. Do akce, kterou připravila obec s podporou Skupiny ČEZ, se za vydatné divácké podpory zapojilo celkem 28 lovců, deset dětí a osmnáct dospělých.

Budvar představil nový koncept pivnice

Včera 07:24Pivovar Budějovický Budvar tento čtvrtek oficiálně představil veřejnosti nový moderní koncept Original Pivnice BUDVARKA. V "nové" BUDVARCE se propojuje moderní a klasický styl, který v sobě spojuje i značka Budweiser Budvar. Spojení tradičních hodnot a moderního pojetí není v BUDVARCE založeno na kontrastech, ale naopak na harmonické shodě, stejně jako u piva Budweiser Budvar. BUDVARKA tak v praxi ukazuje, že značka Budweiser Budvar je moderní a dynamická, ale zároveň založená na tradici a pevných historických základech.

Jihočeský kraj zná podobu nové koalice

26.04.2017 11:53Zítra se v budově krajského úřadu v Českých Budějovicích bude konat mimořádné zasedání jihočeského krajského zastupitelstva, na němž na svůj post rezignuje hejtman Jiří Zimola a minulostí se stane koalice ČSSD, ANO a Jihočeši 2012, která se rozpadla před necelými dvěma týdny. Krizi na kraji odstartovala aféra, kdy se ukázalo, že v Lipně nad Vltavou staví Martin Bláha pro hejtmana Jiřího Zimolu a náměstka Jaromíra Slívu (ČSSD) rekreační domy.

Budvaru bude od května šéfovat Dvořák z Prazdroje

25.04.2017 12:55Novým ředitelem Budějovického Budvaru, n. p., se stane od května Petr Dvořák, bývalý šéf mezinárodního marketingu Plzeňského Prazdroje. Včera to oznámil ministr zemědělství Martin Jurečka.

Budvar získal ocenění od České a moravské pivovarnické akademie

24.04.2017 14:17Česká a moravská pivovarnická akademie (dále jen ČMPA) minulý týden v Tereziánském sále Břevnovského kláštera vyhlásila výsledky hlasování svých členů a udělila Výroční ceny 2016.

Samsonova kašna svlékne dres a přichystá se na léto

23.04.2017 08:44Samsonova kašna, dominanta českobudějovického náměstí Přemysla Otakara II., se chystá na léto. Zaměstnanci společnosti ČEVAK a.s. z ní vypustí 250 kubických metrů vody a v pondělí její dno ručně zbaví odpadků, které se tam v zimě nahromadily.

Dubnové teploty kolem nuly Temelínu svědčí

20.04.2017 15:06Patnácti tisícům českých domácností by na rok stačila včerejší denní temelínská výroba 52 608 MWh (megawatthodin). Díky chladnému počasí šlo o jednu z nejvyšších denních výrob během dubna od roku 2001. Například loni byla průměrná denní výroba ve čtvrtém měsíci roku 52 464 MWh. Včera jihočeská elektrárna vyrobila o 144 MWh více a to odpovídá roční spotřebě čtyř desítek českých domácností.

Swietelsky dokončil stavbu výrobní haly Kern-Liebers CR

20.04.2017 08:50Po osmi měsících práce společnost SWIETELSKY stavební předala výrobní halu strojírenské firmy KERN-LIEBERS CR v jejím závodě v Českých Budějovicích. Ta má rozlohu 7500 metrů čtverečných a její stavba začala loni koncem srpna. Provoz v ní bude po instalaci technologie slavnostně zahájen 23. května. Tím se výrobní prostory firmy, patřící mezi významné dodavatele komponentů pro automobilový, textilní a spotřební průmysl, rozšíří na 19 tisíc metrů čtverečných. Celková investice přesáhne půl miliardy korun, z nichž na stavební práce připadá zhruba 180 milionů korun.

Světlý ležák z Budějovického Budvaru získal stříbrnou medaili v USA

19.04.2017 11:21Světlý ležák z Budějovického Budvaru získal stříbrnou medaili v mezinárodní soutěži "New York International Beer Competition" v kategorii "Lager Beer Styles - European and German Origin". Zároveň získal i ocenění "Czech Beer of the Year". V USA se toto pivo prodává pod značkou CZECHVAR. Porota složená z prodejců, majitelů barů zaměřených na pivo, distributorů a importérů hodnotila přes 400 vzorků piva a cideru z 12 zemí.

ČSSD bude vládnout na kraji dál, ANO je ze hry venku

19.04.2017 08:57Jihočeský kraj by měla řídit nová koalice ČSSD, KDU-ČSL, hnutí Jihočeši 2012 a Pro Jižní Čechy. Jejich zástupci podepsali včera memorandum o spolupráci. Ustavení koalice budou ještě předcházet další jednání, mimo jiné o personálním složení nové krajské rady. Nová koalice by měla těsnou většinu 28 zastupitelů z 55, ve volbách druhé ANO by z ní vypadlo.

Kampaně Budějovického Budvaru získaly devět medailí

18.04.2017 11:23V Praze byly 6. dubna vyhlášeny výsledky 25. ročníku soutěže Art Directors Club Creative Awards 2017, dříve známé pod názvem Louskáček. Mezinárodní porota letos udělila celkem 60 cen za práce realizované v loňském roce. Z nich celkem devět ocenění získaly komunikační aktivity Budějovického Budvaru. Díky tomu se Budějovický Budvar stal nejúspěšnějším zadavatelem aktuálního ročníku. Budějovický Budvar je v této soutěži nejúspěšnějším zadavatelem i dlouhodobě: od roku 2003 má na kontě 42 medailí.

O projektech ROP Jihozápad se veřejnost dozví díky národní knihovně i po letech

16.04.2017 15:17Národní knihovna České republiky začíná archivovat informace o Regionálním operačním programu NUTS II Jihozápad (ROP Jihozápad). Veřejnost se tak i za desítky let dozví podrobnosti o projektech, které v minulých letech uspěly s žádostí o dotaci z Evropské unie prostřednictvím tohoto programu.

Ekonomická fakulta Jihočeské univerzity zavádí do výuky moderní technologie

12.04.2017 10:40Dnešní doba si žádá zavádění nových technologií téměř ve všech oborech. Ekonomická fakulta Jihočeské univerzity se rozhodla vyslechnout požadavky zaměstnavatelů i absolventů a zavádí do výuky informační podnikový systém SAP.

Čistírna odpadních vod v Jindřichově Hradci má nová dmychadla

11.04.2017 13:52Jindřichohradecká čistírna odpadních vod má nová dmychadla. Jejich výměna byla součástí dlouhodobého projektu obnovy jedné z nejdůležitějších technologických částí čistírny, aeračního systému. Původní dmychadla pocházela z devadesátých let minulého století a byla již za hranicí své životnosti.

Zimola položil funkci, jako hejtman končí

11.04.2017 12:15Hejtman Jiří Zimola (ČSSD) dnes oznámil, že odstupuje z funkce. V Jihočeském kraji se v pondělí rozpadla koalice tvořená ČSSD, ANO a Jihočechy 2012. Funkci chce Zimola složit na nejbližším jednání zastupitelstva.