Prázdniny v Třeboni začnou jedním koncertem o týden dřív

20.06.2017 14:50Ačkoli vždy vítá prázdniny, letos začne multižánrový festival Okolo Třeboně jedním koncertem navíc, a to v týdenním předstihu už v pátek 23. června. Publikum se může těšit na unikátní spojení žánrů: beatová legenda, už šestatřicet let hrající kapela Keks, vystoupí na velkém pódiu v třeboňském zámeckém parku s Jihočeskou filharmonií a vzácným hostem - mladou českou mezzosopranistkou s rockovými kořeny Ester Pavlů. Tato fúze populární kapely z tanečních zábav a klasiků bude jejich třetím společným koncertem. Předcházela mu vystoupení v Českých Budějovicích a v pražské Tipsport Aréně a obě měla obrovský úspěch, protože zvláště známé rockové balady jako Víš nebo Proč holky pláčou jsou za doprovodu smyčců silným a velmi působivým zážitkem.

Otáčivé hlediště v Českém Krumlově bude v létě opět vyprodané

01.06.2017 09:08Letos se prodej vstupenek na Otáčivé hlediště v zahradě zámeckého parku v Českém Krumlově posunul na rekordní úroveň. K počátku května zbývalo volných pouhých 17 % kapacity Otáčivého hlediště, a to v žánrech opery, baletu a rodinných odpoledních představení. Činohra byla beznadějně vyprodaná již v březnu tohoto roku. Celkem letos očekává Jihočeské divadlo, jehož je Otáčivé hlediště součástí, 57 tisíc návštěvníků, tedy opět zcela vyprodáno.

Festival Okolo Třeboně bude letos delší

23.03.2017 13:41Hradišťan s Vlastou Redlem, Václav Neckář s Janem Spáleným a Radkem Pobořilem, Nezmaři se symfoniky z Českého rozhlasu a k tomu jedna svátečně vyladěná neděle, kterou zahájí CimbalClassic a dokončí MelodyMakers - to jsou hlavní lahůdky hudební hostiny zvané Okolo Třeboně. Odehraje se od čtvrtka 29. června do pondělí 3. července v areálu třeboňského zámku. A aby byla žánrová pestrost festivalu co nejširší, odstartuje ho už týden předem, tedy v pátek 23. června, společný koncert jihočeské big beatové legendy Keks s Jihočeskou filharmonií.

České Budějovice se stanou městem s nejvyšší koncentrací hudebních legend

25.02.2017 13:12Dánská značka cideru Somersby je generálním partnerem hudebního festivalu, který do Českých Budějovic přivede skupinu legendárních postav československé populární hudby. Výhradním importérem značky Somersby do České republiky je od roku 2012 Budějovický Budvar, n. p.

V červnu přijede do Českých Budějovic skupina Elán

28.01.2017 10:22Nejpopulárnější legendární česko-slovenská rocková skupina Elán připravuje jedinečnou koncertní šňůru "Open air 2017". Koncertní mega show proběhne ve třech nejlepších amfiteátrech České republiky.

Jihočeské divadlo uvede černou komedii Přisámbůh! v české premiéře

25.10.2016 20:08Řadu letošních činoherních premiér v Jihočeském divadle spojuje téma "co všechno si člověk myslí, že může v životě ovládat, a ono...". První z nich je černá komedie Přisámbůh!, kterou uvede Jihočeské divadlo v české premiéře tento čtvrtek od 19.30 ve Studiové scéně Na Půdě.

O Svatováclavských slavnostech se v Krumlově otevře podzemní kolektor

22.09.2016 20:22Do míst, kam běžně nepovolaní nesmějí, mohou zájemci zavítat při Svatováclavských slavnostech v Českém Krumlově. V neděli 25. září se návštěvníkům mimořádně zpřístupní podzemní kolektor, který pro město spravuje vodohospodářská společnost ČEVAK a.s.

Svatováclavské slavnosti v Českém Krumlově

22.09.2016 10:17Jarmark, koncerty, výstavy, taneční vystoupení, prohlídky podzemí historického centra města a ještě mnohem více čeká na všechny, kteří se ve dnech od 23. do 28. září 2016 vypraví do Českého Krumlova. Už v pátek 23. září tady vypukne 15. ročník Svatováclavských slavností, který nabídne bohatý program pro obyvatele, turisty, zdejší i přespolní, zkrátka pro všechny, kteří chtějí vzdát hold patronu české země svatému Václavovi. Se slavnostmi se neoddělitelně pojí i Mezinárodní folklórní festival, který do Krumlova přiveze soubory lidové kultury z české a slovenské kotliny.

Audiovizuální festival Vltava žije bude tentokrát dvoudenní

06.09.2016 18:36Bohatý hudebně zábavný program pro děti i dospělé, ukázky Integrovaného záchranného systému, 5. setkání dětských domovů, pestré zábavné atrakce, vystoupení oblíbených kapel a na závěr velkolepá multimediální show. Diváci, kteří zavítají ve čtvrtek 8. a v pátek 9. září na náplavku do Českých Budějovic, se rozhodně mají na co těšit.

Dny evropského dědictví na jihočeských památkách

03.09.2016 13:36Dny evropského dědictví (European Heritage Days, EHD) byly slavnostně zahájeny včera ve Slavonicích. Celorepublikovým tématem jsou Památky a komunity. Jihočeské památky ve správě Národního památkového ústavu se připojují také o tomto víkendu. Hrad Landštejn se zapojuje po oba zářijové víkendy a zámek Dačice nabídne komentovanou prohlídku výstavy druhou zářijovou neděli. Na návštěvníky čekají prohlídky běžně nepřístupných míst, výhledy z věží a chybět nebudou ani zvýhodněné reciproční vstupenky.

Začíná 25. ročník Mezinárodního hudebního festivalu v Českém Krumlově

15.07.2016 10:04V Českém Krumlově začne dnes již 25. ročník Mezinárodního hudebního festivalu, který potrvá do 6. srpna. V průběhu tří týdnů se představí celá řada výjimečných umělců v čele s hlavní hvězdou, tenoristou Juanem Diegem Flórezem, který festival zahájí v sobotu 16. července operním galakoncertem. Doprovodí ho Symfonický orchestr Českého rozhlasu, rezidenční těleso festivalu. Dnes se na jižních zámeckých terasách uskuteční festivalový prolog k oslavám 25. jubilea - hudebně-obrazová fantazie s názvem Vivat festival!, kterou budou diváci moci sledovat z protějších břehů a z mostů.

Willem Dafoe: Hrát outsidery mě baví

11.07.2016 01:17Má za sebou stovky rolí a na filmové plátně už ztvárňoval Ježíše Krista i ďábla. Začínal u divadla a postupně se dostal na filmové plátno, přestože stát se hercem nikdy nebylo jeho snem. Na své nejslavnější role dnes zavzpomínal herec Willem Dafoe na filmovém festivalu v Karlových Varech, kam přijel v pátek převzít křišťálový glóbus za celoživotní přínos světové kinematografii.

Oscarový scénárista Kaufman: Vymýšlení a psaní neuspěcháte

08.07.2016 21:24Filmové scénáře píše pomalu, často se hned v počátku "zasekne" a neví, kterým směrem se vydat. Přesto z jeho pera vzešly scénáře ke kultovním snímkům jako V kůži Johna Malkoviche či Věčný svit neposkrněné mysli. Cenu prezidenta filmového festivalu přijel do Karlových Varů převzít z rukou Jiřího Bartošky úspěšný scenárista Charlie Kaufman, který třikrát aspiroval na Oscara a jednu z nominací dokonce proměnil.

Karlovarská filmová soutěž nabízí dramata, ironického mnicha i narostlý ocas

06.07.2016 22:09Hlavní soutěž letošního karlovarského filmového festivalu nabízí řadu dramat, ale i pár vtipných kousků. Tuzemským želízkem v ohni je poslední film letos na jaře zesnulého režiséra Jana Němce s názvem Vlk z Královských Vinohrad. S velmi ironickým nadhledem mapuje "svůj" vlastní život, oficálně život režiséra JJ, kde si jeho mladé alter ego zahrál Jiří Mádl a střední věk Karel Roden. Dovedně kombinuje své vlastní i archivní dobové záběry s novými hranými pasážemi, celé filmové dílo o divácky velmi příjemných 68 minutách po jeho smrti dokončil jím vybraný Tomáš Klein. Druhým českým zástupcem v hlavním klání je Učitelka Jana Hřebejka, kde Zuzana Mauréry ztvárnila komunistickou ryze pragmatickou manipulující kreaturu.

Jean Reno: Pro herce není důležitá sláva, musí být ale šťastný

04.07.2016 22:24S nadhledem, vtipem a zároveň s pokorou. Tak se prezentoval francouzský herec Jean Reno, který dnes přijel na filmový festival do Karlových Varů. Drsňák známý ze snímků jako Šifra mistra Leonarda, Brutální Nikita či z francouzské komedie Drž hubu! v lázeňském městě uvedl film Leon z roku 1994. Ten vznikl pod taktovkou režiséra Luce Bessona a po boku Rena si v něm zahrála také tehdy dvanáctiletá Natalie Portman.