Vodníci z Čech a Moravy opět míří do Chlumu u Třeboně

27.07.2017 10:25Blíž k vodě, blíž k dětem. I tak lze shrnout novou koncepci festivalu Pohádkový Chlum u Třeboně. Už pošestnácté se vodníci z Čech a Moravy zúčastní svého splavu u rybníka Hejtman na přelomu července a srpna (31. 7. - 4. 8.).

Bratři Ebenové i Xavier Baumaxa vystoupí kvůli počasí pod střechou

27.07.2017 08:50Kvůli očekávanému dešti a chladnému počasí přesunuli pořadatelé festivalu Okolo Třeboně dnešní koncert Bratrů Ebenů a páteční koncert Xaviera Baumaxy do zastřešených prostor. Bratři Ebenové, s nimiž jako host vystoupí Martina Trchová s kapelou, vystoupí dnes od 20 hodin v kulturním Centru Roháč. Zítra, pokud se počasí neumoudří, zahraje od 20 hodin v Tunel music baru Beseda Xavier Baumaxa a představí i své nové CD Idueto, na němž zpívá v duetu i s Martou Kubišovou, Janou Kirschner či Lenkou Dusilovou.

Jeremy Renner: Jako akční hrdina si nepřipadám

07.07.2017 22:35Ač s oběma rukami v ortéze po úraze při natáčení dalšího dílu série Avengers, nešetřil hollywoodský herec Jeremy Renner v Karlových Varech úsměvy a vtípky. Na 52. ročníku mezinárodního filmového festivalu přijel uvést nejnovější snímek Wind River a převzít cenu prezidenta přehlídky. Wind River je příběhem lovce škodících šelem v zapadlé indiánské rezervaci. Vyrovnává se s těžkým traumatem a rozpadem manželství po nikdy dostatečně neobjasněné ztrátě dcery, který se nachomítne k obdobně těžké zkoušce svého kamaráda. Do města v ledových zimních pustinách přijíždí vyšetřovatelka FBI a vezme si jej k ruce. Následně se rozplétá smutný příběh o odvaze dívky s indiánskou krví a bestiálnosti některých místních.

Klání o křišťálový globus karlovarského festivalu: drama a melancholie

06.07.2017 22:54Indický snímek Cesta do Ralangu, který dnes večer zhlédla tisícovka a půl diváků ve Velkém sále hotelu Thermal, zakončil kolekci soutěžních filmů 52. ročníku karlovarského festivalu. Z čeho kromě příběhu čtyři lidí putujících himalájskou krajinou bude letos pětičlená porota, ve které zasedla například americká střihačka Sarah Flack či německá herečka Anna Brüggemann, vybírat držitele cen?

Záporák i klaďas Casey Affleck přijel do Varů představit Přízrak

05.07.2017 00:33Na mezinárodní filmový festival v Karlových Varech přijel Casey Affleck představit film Přízrak, jako přízrak však na rozdíl od své povýšené a odtaživé kolegyně Umy Thurman rozhodně nepůsobil. S fanoušky si ochotně povídal, fotil se i podepisoval. Karlovarské publikum ho přitom zná v opravdu různých polohách - v uplynulých ročnících zhlédli jak drsné drama Vrah ve mně, kde opravdu nebyl lidumil, tak mají v paměti snímek Gone, Baby, Gone o citlivém vyšetřovateli, který kvůli spravedlnosti je schopen přetrhat i osobní život.

Prázdniny v Třeboni začnou jedním koncertem o týden dřív

20.06.2017 14:50Ačkoli vždy vítá prázdniny, letos začne multižánrový festival Okolo Třeboně jedním koncertem navíc, a to v týdenním předstihu už v pátek 23. června. Publikum se může těšit na unikátní spojení žánrů: beatová legenda, už šestatřicet let hrající kapela Keks, vystoupí na velkém pódiu v třeboňském zámeckém parku s Jihočeskou filharmonií a vzácným hostem - mladou českou mezzosopranistkou s rockovými kořeny Ester Pavlů. Tato fúze populární kapely z tanečních zábav a klasiků bude jejich třetím společným koncertem. Předcházela mu vystoupení v Českých Budějovicích a v pražské Tipsport Aréně a obě měla obrovský úspěch, protože zvláště známé rockové balady jako Víš nebo Proč holky pláčou jsou za doprovodu smyčců silným a velmi působivým zážitkem.

Otáčivé hlediště v Českém Krumlově bude v létě opět vyprodané

01.06.2017 09:08Letos se prodej vstupenek na Otáčivé hlediště v zahradě zámeckého parku v Českém Krumlově posunul na rekordní úroveň. K počátku května zbývalo volných pouhých 17 % kapacity Otáčivého hlediště, a to v žánrech opery, baletu a rodinných odpoledních představení. Činohra byla beznadějně vyprodaná již v březnu tohoto roku. Celkem letos očekává Jihočeské divadlo, jehož je Otáčivé hlediště součástí, 57 tisíc návštěvníků, tedy opět zcela vyprodáno.

Festival Okolo Třeboně bude letos delší

23.03.2017 13:41Hradišťan s Vlastou Redlem, Václav Neckář s Janem Spáleným a Radkem Pobořilem, Nezmaři se symfoniky z Českého rozhlasu a k tomu jedna svátečně vyladěná neděle, kterou zahájí CimbalClassic a dokončí MelodyMakers - to jsou hlavní lahůdky hudební hostiny zvané Okolo Třeboně. Odehraje se od čtvrtka 29. června do pondělí 3. července v areálu třeboňského zámku. A aby byla žánrová pestrost festivalu co nejširší, odstartuje ho už týden předem, tedy v pátek 23. června, společný koncert jihočeské big beatové legendy Keks s Jihočeskou filharmonií.

České Budějovice se stanou městem s nejvyšší koncentrací hudebních legend

25.02.2017 13:12Dánská značka cideru Somersby je generálním partnerem hudebního festivalu, který do Českých Budějovic přivede skupinu legendárních postav československé populární hudby. Výhradním importérem značky Somersby do České republiky je od roku 2012 Budějovický Budvar, n. p.

V červnu přijede do Českých Budějovic skupina Elán

28.01.2017 10:22Nejpopulárnější legendární česko-slovenská rocková skupina Elán připravuje jedinečnou koncertní šňůru "Open air 2017". Koncertní mega show proběhne ve třech nejlepších amfiteátrech České republiky.

Jihočeské divadlo uvede černou komedii Přisámbůh! v české premiéře

25.10.2016 20:08Řadu letošních činoherních premiér v Jihočeském divadle spojuje téma "co všechno si člověk myslí, že může v životě ovládat, a ono...". První z nich je černá komedie Přisámbůh!, kterou uvede Jihočeské divadlo v české premiéře tento čtvrtek od 19.30 ve Studiové scéně Na Půdě.

O Svatováclavských slavnostech se v Krumlově otevře podzemní kolektor

22.09.2016 20:22Do míst, kam běžně nepovolaní nesmějí, mohou zájemci zavítat při Svatováclavských slavnostech v Českém Krumlově. V neděli 25. září se návštěvníkům mimořádně zpřístupní podzemní kolektor, který pro město spravuje vodohospodářská společnost ČEVAK a.s.

Svatováclavské slavnosti v Českém Krumlově

22.09.2016 10:17Jarmark, koncerty, výstavy, taneční vystoupení, prohlídky podzemí historického centra města a ještě mnohem více čeká na všechny, kteří se ve dnech od 23. do 28. září 2016 vypraví do Českého Krumlova. Už v pátek 23. září tady vypukne 15. ročník Svatováclavských slavností, který nabídne bohatý program pro obyvatele, turisty, zdejší i přespolní, zkrátka pro všechny, kteří chtějí vzdát hold patronu české země svatému Václavovi. Se slavnostmi se neoddělitelně pojí i Mezinárodní folklórní festival, který do Krumlova přiveze soubory lidové kultury z české a slovenské kotliny.

Audiovizuální festival Vltava žije bude tentokrát dvoudenní

06.09.2016 18:36Bohatý hudebně zábavný program pro děti i dospělé, ukázky Integrovaného záchranného systému, 5. setkání dětských domovů, pestré zábavné atrakce, vystoupení oblíbených kapel a na závěr velkolepá multimediální show. Diváci, kteří zavítají ve čtvrtek 8. a v pátek 9. září na náplavku do Českých Budějovic, se rozhodně mají na co těšit.

Dny evropského dědictví na jihočeských památkách

03.09.2016 13:36Dny evropského dědictví (European Heritage Days, EHD) byly slavnostně zahájeny včera ve Slavonicích. Celorepublikovým tématem jsou Památky a komunity. Jihočeské památky ve správě Národního památkového ústavu se připojují také o tomto víkendu. Hrad Landštejn se zapojuje po oba zářijové víkendy a zámek Dačice nabídne komentovanou prohlídku výstavy druhou zářijovou neděli. Na návštěvníky čekají prohlídky běžně nepřístupných míst, výhledy z věží a chybět nebudou ani zvýhodněné reciproční vstupenky.