Poslední týden bude Nevyslovovaná genocida k shlédnutí v ambitech strakonického hradu

08.10.2017 23:09Poslední týden mají návštěvníci strakonického hradu možnost shlédnout výstavu fotografií přeživších genocidy, již za druhé světové války spáchal Nezávislý stát Chorvatsko na Srbech, Židech a Romech. Fotografie z knihy Nevyslovovaná genocida jsou ve Strakonicích v rámci ČR k vidění vůbec poprvé. Její autor – novinář a strakonický rodák David Sládek - je pořídil během rozhovorů s přeživšími, jejichž výňatky si mohou lidé také na výstavě přečíst.

V Jihočeském divadle odstartují novou divadelní sezónu 2017/18

23.09.2017 12:14V následujících měsících čeká soubory Jihočeského divadla celkem 16 premiér - 7x činohra, 2x balet, 3x opera a 4x Malé divadlo - a řada zajímavých tradičních i nových akcí a projektů.

Nová kulturní památka: plavecký stadion v Českých Budějovicích

20.09.2017 13:47Dne 5. září 2017 prohlásilo ministerstvo kultury za kulturní památku Plavecký stadion v Českých Budějovicích včetně sochy Odpočívajícího plavce. Tuto zásadní sportovní stavbu druhé poloviny 20. století navrhl za kulturní památku Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Českých Budějovicích.

Tereza Dobiášová po pěti letech rezignovala na funkci ředitelky galerie Sladovna

16.09.2017 10:43Kulturní manažerka, režisérka, dramaturgyně a autorka Tereza Dobiášová převzala Sladovnu v roli ředitelky v srpnu roku 2012. Ve výběrovém řízení tehdy uspěla s koncepcí interaktivních expozic, tématu dětských knih a zaměřením na děti. Instituce, která se dříve potýkala se stagnující návštěvností a chybějící atraktivní náplní, se pod jejím vedením během následujících let proměnila ve vyhledávaný cíl rodin s dětmi.

Vodníci z Čech a Moravy opět míří do Chlumu u Třeboně

27.07.2017 10:25Blíž k vodě, blíž k dětem. I tak lze shrnout novou koncepci festivalu Pohádkový Chlum u Třeboně. Už pošestnácté se vodníci z Čech a Moravy zúčastní svého splavu u rybníka Hejtman na přelomu července a srpna (31. 7. - 4. 8.).

Bratři Ebenové i Xavier Baumaxa vystoupí kvůli počasí pod střechou

27.07.2017 08:50Kvůli očekávanému dešti a chladnému počasí přesunuli pořadatelé festivalu Okolo Třeboně dnešní koncert Bratrů Ebenů a páteční koncert Xaviera Baumaxy do zastřešených prostor. Bratři Ebenové, s nimiž jako host vystoupí Martina Trchová s kapelou, vystoupí dnes od 20 hodin v kulturním Centru Roháč. Zítra, pokud se počasí neumoudří, zahraje od 20 hodin v Tunel music baru Beseda Xavier Baumaxa a představí i své nové CD Idueto, na němž zpívá v duetu i s Martou Kubišovou, Janou Kirschner či Lenkou Dusilovou.

Jeremy Renner: Jako akční hrdina si nepřipadám

07.07.2017 22:35Ač s oběma rukami v ortéze po úraze při natáčení dalšího dílu série Avengers, nešetřil hollywoodský herec Jeremy Renner v Karlových Varech úsměvy a vtípky. Na 52. ročníku mezinárodního filmového festivalu přijel uvést nejnovější snímek Wind River a převzít cenu prezidenta přehlídky. Wind River je příběhem lovce škodících šelem v zapadlé indiánské rezervaci. Vyrovnává se s těžkým traumatem a rozpadem manželství po nikdy dostatečně neobjasněné ztrátě dcery, který se nachomítne k obdobně těžké zkoušce svého kamaráda. Do města v ledových zimních pustinách přijíždí vyšetřovatelka FBI a vezme si jej k ruce. Následně se rozplétá smutný příběh o odvaze dívky s indiánskou krví a bestiálnosti některých místních.

Klání o křišťálový globus karlovarského festivalu: drama a melancholie

06.07.2017 22:54Indický snímek Cesta do Ralangu, který dnes večer zhlédla tisícovka a půl diváků ve Velkém sále hotelu Thermal, zakončil kolekci soutěžních filmů 52. ročníku karlovarského festivalu. Z čeho kromě příběhu čtyři lidí putujících himalájskou krajinou bude letos pětičlená porota, ve které zasedla například americká střihačka Sarah Flack či německá herečka Anna Brüggemann, vybírat držitele cen?

Záporák i klaďas Casey Affleck přijel do Varů představit Přízrak

05.07.2017 00:33Na mezinárodní filmový festival v Karlových Varech přijel Casey Affleck představit film Přízrak, jako přízrak však na rozdíl od své povýšené a odtaživé kolegyně Umy Thurman rozhodně nepůsobil. S fanoušky si ochotně povídal, fotil se i podepisoval. Karlovarské publikum ho přitom zná v opravdu různých polohách - v uplynulých ročnících zhlédli jak drsné drama Vrah ve mně, kde opravdu nebyl lidumil, tak mají v paměti snímek Gone, Baby, Gone o citlivém vyšetřovateli, který kvůli spravedlnosti je schopen přetrhat i osobní život.

Prázdniny v Třeboni začnou jedním koncertem o týden dřív

20.06.2017 14:50Ačkoli vždy vítá prázdniny, letos začne multižánrový festival Okolo Třeboně jedním koncertem navíc, a to v týdenním předstihu už v pátek 23. června. Publikum se může těšit na unikátní spojení žánrů: beatová legenda, už šestatřicet let hrající kapela Keks, vystoupí na velkém pódiu v třeboňském zámeckém parku s Jihočeskou filharmonií a vzácným hostem - mladou českou mezzosopranistkou s rockovými kořeny Ester Pavlů. Tato fúze populární kapely z tanečních zábav a klasiků bude jejich třetím společným koncertem. Předcházela mu vystoupení v Českých Budějovicích a v pražské Tipsport Aréně a obě měla obrovský úspěch, protože zvláště známé rockové balady jako Víš nebo Proč holky pláčou jsou za doprovodu smyčců silným a velmi působivým zážitkem.

Otáčivé hlediště v Českém Krumlově bude v létě opět vyprodané

01.06.2017 09:08Letos se prodej vstupenek na Otáčivé hlediště v zahradě zámeckého parku v Českém Krumlově posunul na rekordní úroveň. K počátku května zbývalo volných pouhých 17 % kapacity Otáčivého hlediště, a to v žánrech opery, baletu a rodinných odpoledních představení. Činohra byla beznadějně vyprodaná již v březnu tohoto roku. Celkem letos očekává Jihočeské divadlo, jehož je Otáčivé hlediště součástí, 57 tisíc návštěvníků, tedy opět zcela vyprodáno.

Festival Okolo Třeboně bude letos delší

23.03.2017 13:41Hradišťan s Vlastou Redlem, Václav Neckář s Janem Spáleným a Radkem Pobořilem, Nezmaři se symfoniky z Českého rozhlasu a k tomu jedna svátečně vyladěná neděle, kterou zahájí CimbalClassic a dokončí MelodyMakers - to jsou hlavní lahůdky hudební hostiny zvané Okolo Třeboně. Odehraje se od čtvrtka 29. června do pondělí 3. července v areálu třeboňského zámku. A aby byla žánrová pestrost festivalu co nejširší, odstartuje ho už týden předem, tedy v pátek 23. června, společný koncert jihočeské big beatové legendy Keks s Jihočeskou filharmonií.

České Budějovice se stanou městem s nejvyšší koncentrací hudebních legend

25.02.2017 13:12Dánská značka cideru Somersby je generálním partnerem hudebního festivalu, který do Českých Budějovic přivede skupinu legendárních postav československé populární hudby. Výhradním importérem značky Somersby do České republiky je od roku 2012 Budějovický Budvar, n. p.

V červnu přijede do Českých Budějovic skupina Elán

28.01.2017 10:22Nejpopulárnější legendární česko-slovenská rocková skupina Elán připravuje jedinečnou koncertní šňůru "Open air 2017". Koncertní mega show proběhne ve třech nejlepších amfiteátrech České republiky.

Jihočeské divadlo uvede černou komedii Přisámbůh! v české premiéře

25.10.2016 20:08Řadu letošních činoherních premiér v Jihočeském divadle spojuje téma "co všechno si člověk myslí, že může v životě ovládat, a ono...". První z nich je černá komedie Přisámbůh!, kterou uvede Jihočeské divadlo v české premiéře tento čtvrtek od 19.30 ve Studiové scéně Na Půdě.