Přijďte fairtradově posnídat na Jihočeskou univerzitu

11.05.2017 13:57Ekonomická fakulta Jihočeské univerzity pořádá v sobotu 13. května od 10 hodin již šestou fairtradovou snídani v Českých Budějovicích. Piknikový happening na podporu fairtradových a lokálních pěstitelů s oficiálním názvem Férová snídaně NaZemi se uskuteční v Akademické knihovně JU v Branišovské ulici.

Sbírka hradí dětem školní obědy

08.10.2016 13:52Místo chleba s máslem mají školáci teplý oběd. Peníze z finanční sbírky spolku Dialog CB letos podporují již 25 žáků českobudějovických škol.

Českokrumlovský festival vína nabídne řadu různých zážitků

06.10.2016 20:28Vynikající vína s gastronomickými a kulturními zážitky již pátým rokem spojuje Festival vína Český Krumlov, který od 21. října do 26. listopadu opět nabídne obyvatelům a návštěvníkům města přehlídku tuzemských i zahraničních vín, podzimní oslavu Svatomartinských vín, gastronomické lahůdky, ale také přátelská setkání se znalci vína. Program festivalu svou účastí ozdobí přední český odborník v oboru vinařství Miloš Michlovský, slovenský enolog a vinař Fedor Malík, uznávaní sommeliéři Tomáš Brůha, Ivo Dvořák, Klára Kollárová, Jiří Mecner, Michal Šetka či vyhlášený francouzský enolog prof. Christoph Garnier.

Zakrytá Samsonova kašna provokuje a lidi pobuřuje

08.09.2016 13:18Samsonova kašna, jedna z dominant Českých Budějovic, je v současné době obklopena sedmimetrovou obří dřevěnou stavbou, která vyvolává rozporuplné reakce. Pokud se chce někdo ke kašně dostat, musí do Domu umění, ze kterého vede z galerie ke kašně koridor.

Nový spolek obcí a podnikatelů bude propagovat krásy Lipenska

20.07.2016 10:40Na Lipensku začala fungovat nová společnost, která bude propagovat celý region jako atraktivní turistickou destinaci. Má název Turistický spolek Lipenska. O založení rozhodl Svazek lipenských obcí na svých zasedáních už koncem minulého roku. Základním předpokladem jeho dobrého fungování je spolupráce obcí, podnikatelů i místních neziskových organizací. Spolek zatím sdružuje 21 zakládajících členů a další subjekty ze zájmové oblasti od Stožce až po Rožmberk se hlásí o členství. Spolek má své sídlo v Loučovicích a oficiálně začal působit na počátku května.

Blatná ožije v sobotu Rybářskými slavnostmi, přijede i historický parní vlak

23.06.2016 13:57Již tuto sobotu mohou návštěvníci Rybářských slavností v Blatné nejen ochutnávat a objevovat mnohé rybí delikatesy, ale také se projet a prohlédnout si historický parní vlak z roku 1899. Ten v Blatné zastaví mezi 10:40 - 11:05 a 13:33 - 16:20. Dojet s ním na Rybářské slavnosti můžete z jakékoliv zastávky na trase Strakonice-Blatná-Březnice a Blatná-Kasejovice.

Poslední pamětnice transportu Akb oslaví 88. narozeniny

25.04.2016 20:05Poslední žijící pamětnice transportu Akb z Českých Budějovic do Terezína, paní Hana Tvrská, oslaví v těchto dnech 88. narozeniny. Bolestnou zkušenost z koncentračních táborů se dlouhodobě snaží předávat současným generacím, beseduje s mladými lidmi o tom, co by nemělo být nikdy zapomenuto. "S paní Hanou Tvrskou jsem se osobně setkal při loňském udělování medailí Za zásluhy a bylo mi ctí ji toto vyznamenání udělit. Nyní bych oslavenkyni rád popřál šťastné dny a především hodně zdraví a elánu,“ uvedl primátor Jiří Svoboda v blahopřejném dopise.

Souboj mladých literátů opět o Jihočeskou žabku

05.01.2016 11:40 Již do třináctého ročníku vstupuje literární soutěž Jihočeského klubu Obce spisovatelů a Jihočeského kraje s názvem Jihočeská žabka. Jako v předchozích ročnících i tentokrát je soutěž určena studentům středních a vyšších odborných škol, gymnázií, učilišť a začínajícím autorům od 15 do 20 let. Zadané téma "Naděje umírá poslední", které bylo vybíráno z řady návrhů, je optimistické a dává dostatečně široký prostor fantazii i neotřelým nápadům.

V restauraci Masné krámy dnes začíná Rakousko-bavorský fest

24.11.2015 10:41Českobudějovická restaurace Masné krámy připravila pro hosty gastronomický výlet do Rakouska a Bavorska. Šéfkuchař Luděk Hauser opět využije své bohaté zkušenosti z hotelu Bayerischer Hof v lázeňském městě Bad Füssing, které patří kvalitou služeb mezi nejlepší lázeňská místa v Evropě. V nabídce se objeví mimo jiné pravý vídeňský řízek z telecí kýty ("Wiener Schnitzel"), restované hovězí s bramborem ("Tiroler Gröstl"), nebo bílá bavorská klobása ("Weisswurst").

Krampusové přilákali do Hluboké nad Vltavou 25 tisíc diváků

23.11.2015 15:08Pětadvacet tisíc lidí, tedy zhruba pětkrát více, než má vlastní město obyvatel, sledovalo v sobotu 21. listopadu v Hluboké nad Vltavou průvod více než stovky unikátních masek krampusů, alpských čertů a démonů. Přibližně dvouhodinová show, doprovázená nespočtem světelných, pyrotechnických a zvukových efektů, jejímž generálním partnerem byla Jaderná elektrárna Temelín Skupiny ČEZ, nadchla přítomné diváky stejně, jako účinkující z Rakouska.

Adventní Vodárenská věž se opět otevře veřejnosti

23.11.2015 14:46O nadcházejícím čase adventním se každou neděli od 12 do 16 hodin opět otevře českobudějovická Vodárenská věž. "Advent chceme zpestřit zejména dětem, a proto je žádáme, aby nám pomohly ozdobit vánoční stromek v areálu. Každý, kdo přinese vánoční ozdobu, dostane od nás dárek," přibližuje akci Jitka Kramářová ze společnosti ČEVAK, která se o tuto technickou památku stará.

Hlubokou nad Vltavou projde unikátní průvod alpských čertů a démonů

17.11.2015 16:36Město Hluboká nad Vltavou nabídne letos již podruhé svým návštěvníkům zcela unikátní podívanou. Po obřích velikonočních kraslicích "jaké svět neviděl" zde budou nyní k vidění "děsiví" krampusové. Unikátní průvod více než stovky alpských čertů a démonů projde městem v sobotu 21. listopadu. Akce odstartuje v 17 hodin od hotelu Parkhotel a bude pokračovat až na náměstí Čsl. armády.

Český Krumlov už vyhlíží 4. ročník festivalu vína, potrvá téměř měsíc

14.10.2015 20:04Na téměř měsíční festival vína se mohou během listopadu těšit obyvatelé a návštěvníci Českého Krumlova. V rámci 4. ročníku na ně čekají opravdové degustační lahůdky - noblesní vína z vinice italského markýze, víno z vinotéky francouzského prezidenta nebo zdraví prospěšné, moravské červené víno Bona Dea. Unikátní chutí oplývají také autentická vína starých vinic nebo vína pocházející z netradičních vinařských oblastí.

Sokolníci fascinovali diváky v Chrášťanech souhrou s dravými ptáky

28.09.2015 17:32Fascinující podívaná se minulou sobotu naskytla návštěvníkům a obyvatelům Chrášťan na Českobudějovicku. Přímo při lovu zde totiž byly k vidění vzácné druhy dravých ptáků. Vedle majestátních orlů skalních, jejichž rozpětí křídel přesahuje dva metry, také jestřábi, sokolové či káně Harissovy.

V projektu souSedíme si uspěli i Jihočeši

27.08.2015 12:17Tři neziskové organizace z Jihočeského kraje uspěly se svými projekty, které jsou hrazeny z Regionálního fondu rozvoje Poštovní spořitelny, jenž nese podtitul souSedíme si. Těšit se mohou z finanční podpory v celkové výši 240 tisíc korun. Smyslem projektů je zlepšit a povzbudit sousedské vztahy, první letošní kolo bylo vyhlášeno na jaře. V podzimní části budou moci neziskové organizace získat až dva miliony korun, své projekty budou moci přihlásit už od 2. září.