Krásné maturantky fotily v nejvyšší české chladicí věži

22.06.2017 14:37V netradiční fotoateliér se proměnil vnitřek temelínské chladicí věže. Pózovala zde totiž desítka finalistek celostátní soutěže Maturantka roku 2017. Po loňském koncertu Jihočeské filharmonie jde o další zajímavou akci, která proběhla v nejvyšší chladicí věži v České republice.

Sobotní Slavnosti mrkve ve Zlivi ozdobí ohňostroj

18.08.2016 10:05Bohatý kulturní a společenský program čeká v sobotu 20. srpna návštěvníky městských Slavností mrkve ve Zlivi na Českobudějovicku, inspirovaných historickou legendou o zelenině omylem vypěstované u kostela místo ozdobných květin. Třešničkou na dortu letošního šestého ročníku má být ohňová šou a ohňostroj.

Jihočeští vědci objevili v loňském roce pět nových virů

22.02.2016 11:13Pět nových virů popsali během loňského roku virologové z Ústavu molekulární biologie rostlin Biologického centra AV ČR v Českých Budějovicích. Jedná se o viry, které napadají rostliny a houby. K jejich hledání používají českobudějovičtí biologové celý arzenál nejrůznějších vědeckých metod, včetně nejmodernějšího sekvenování nové generace (NGS - next generation sequencing).

Ve výstavní síni českobudějovické radnice bude k vidění kopie Svatováclavské koruny

12.11.2015 12:27Kopii svatováclavské koruny, která je jako česká královská koruna nejstarší a nejvýznamnější součástí korunovačních klenotů, si budou moci zájemci prohlédnout od 13. do 17. listopadu 2015 ve výstavní síni českobudějovické radnice, a to v rozšířených návštěvních hodinách. Konkrétně v pátek 13. 11. od 13.00 do 19.00 hodin a v dalších dnech od 8.00 do 19.00 hodin. Tato akce tak doplní letošní mimořádné výstavy, kdy se vedle pohřebních insignií krále Přemysla Otakara II. mohla veřejnost seznámit i s kopií císařské koruny.

Vlčí smečku na Šumavě je možné nově pozorovat z unikátní lávky

02.11.2015 11:23Vlčí smečku čítající dva dospělé vlky a čtyři vlčata lze pozorovat ve skoro tříhektarovém výběhu návštěvnického centra nedaleko Srní. To minulý týden slavnostně otevřeli ministr životního prostředí Richard Brabec, náměstek hejtmana Plzeňského kraje Ivo Grüner, ředitel Správy Národního parku Šumava Pavel Hubený a celá řada osobností.

Zrekonstruovaný špejchar v Ražicích o víkendu otevřel dveře

02.11.2015 11:00Po dlouhé rekonstrukci se v sobotu otevřel areál bývalého špýcharu v Ražicích. Několik stovek lidí si nenechalo při krásném podzimním počasí ujít slavnostní otevření nového muzea, víceúčelového sálu a oranžového hřiště v tomto areálu.

První mezinárodní svatba u věží Temelína

09.08.2015 15:59V sobotu 8. srpna se ostrůvku v parku pod zámečkem Vysoký Hrádek uskutečnila první mezinárodní svatba. Své ano si zde řekla Chih-Ting Yu z Tchajwanu s Jiřím Koubkem, který má trvalé bydliště v obci Temelín. "Pro mě je to první mezinárodní svatební obřad. Před lety takový obřad vedl můj předchůdce přímo na úřadě v obci Temelín, když nevěsta byla z Indie," říká oddávající starosta Petr Macháček.

V Krokodýlí zoo v Protivíně mají nová terária

23.06.2015 11:31Nejstarší část Krokodýlí zoo v Protivíně bude opět po více než roce kompletně otevřena. Byla zde vybudována nová moderní a větší terária. Návštěvníci tak znovu uvidí všech 22 druhů krokodýlů. Zoo se navíc rozšířila o terária se zvířaty, která zde dosud k vidění nebyla. Návštěvníci tak uvidí kriticky ohrožené želvy a varany.

Internet na hotelu? V Česku běžnější než v Německu. Ale na Ukrajině ještě spíše

20.05.2015 11:06Internetové připojení dnes patří ke standardním hotelovým službám, ne všude je to ale samozřejmostí. Podle průzkumu vyhledávače hotelů trivago.cz se Česko umístilo v první dvacítce a zastínilo dokonce i Německo i Švýcarsko. Naopak pokulháváme třeba za Ruskem, Maďarskem, Slovinskem a dokonce i Ukrajinou. Nejlepší dostupnost internetu mají hotely v USA a Kanadě.

Stezku za obřími kraslicemi navštívilo v Hluboké nad Vltavou 15 tisíc lidí

13.05.2015 10:20Již jen do pátku 15. května mají návštěvníci Hluboké nad Vltavou možnost projít se po unikátní Stezce za obřími kraslicemi, která vznikla jako společný projekt Centra volného času Poškolák a Jaderné elektrárny Temelín. Dosud ji navštívilo přibližně 15 tisíc lidí, což zcela předčilo očekávání organizátorů.

Vedení hokejového ČEZ Motoru si obléklo "dresy" Jaderné elektrárny Temelín

10.05.2015 10:06Reaktor odstaveného druhého bloku, strojovnu, velín a vnitřek chladicí věže si prohlédlo vedení hokejového ČEZ Motoru. V doprovodu ředitele elektrárny Temelín Bohdana Zronka si Roman Turek, Stanislav Bednařík, Petr Sailer a Radek Bělohlav oblékli žluté kombinézy, připevnili dozimetry a vyrazili přímo do srdce největší české elektrárny.

Svět Ametystů v rakouském Maissau chce přitáhnout české turisty

11.04.2015 09:42Rakouské muzeum Svět ametystů v Maissau, které je asi 100 kilometrů od Brna a 33 kilometrů od české hranice, chce přilákat více českých turistů. 23. dubna proto nabídne všechny prohlídky zajímavých atrakcí, speciální prezentace a ochutnávky kulinářského umění z rakouských regionů Waldviertel a Weinviertel v českém jazyce.

Šumavský Zadov láká na dobré sněhové podmínky a Slope style, Big Air závody

05.03.2015 23:28Dobré sněhové podmínky, až 70 centimetrů sněhu na sjezdovkách a zajímavý závod Slope style, Big Air ve snowparku, taková lákadla má na tento víkend připraveno pro milovníky lyžování šumavské středisko Zadov na Prachaticku.

ČNB vydala pamětní stříbrnou minci k 750. výročí založení Českých Budějovic

03.03.2015 15:16Česká národní banka vydala pamětní stříbrnou minci k 750. výročí založení Českých Budějovic. Mince o nominální hodnotě 200 Kč, jejímž autorem je akademický sochař Zbyněk Fojtů, bude v prodeji od 4. března 2015.

Značka Pardál připravila první český online simulátor pivovaru - hru "Pivovař"

05.02.2015 10:51Budějovický Budvar a jeho značka Pardál připravily nejen pro své příznivce online hru "Pivovař". Jedná se zároveň o první český simulátor pivovaru v internetovém prostředí. Hra není jen pouhou zábavou, ale má také edukativní funkci - hráčům ukazuje, jak se pivo vaří, jaké suroviny se k tomu využívají a jaké problémy mohou při výrobě piva vzniknout. Hru je možno hrát přímo v internetovém prohlížeči na adrese http://hra.pardal.cz