Frýdecko-Místecko Karvinsko Opavsko Ostrava-město Přerovsko Prostějovsko Znojemsko

Karviná nasázela Dynamu "bůra", Jihočeši vůbec nestačili

KARVINÁ - 19.09.2015 20:19 - Aktualizováno: 19.09.2015 20:19

S novým autobusem odjeli už včera fotbalisté Dynama České Budějovice do Karviné. A "pokřtili" ho opravdu hodně nepovedeně. V dnešním 7. kole FNL dostali na severu Moravy "bůra". Rozhodnuto bylo už po dvaceti minutách, kdy byl stav 3:0.

MFK Karviná - Dynamo České Budějovice 5:0 (3:0)

Pro Jihočechy byl začátek zápasu jako ve zlém snu. Karviná skórovala hned z první akce. Dopředu se vydali Šisler, Sivrić, Budínský a Urgela, posledně jmenovaný sklepl míč proti noze Šislerovi a ten otevřel skóre. Uběhlo pět minut a Dynamo inkasovalo znovu. Po prostrčení od Moravce si míč zpracoval Sivrić a sám před gólmanem Křížkem neměl se zakončením problém. Karviná byla na koni, naopak hosté vůbec nevěděli, co se s nimi děje. Kupili chyby a šance před jejich bránou se množily. Budínský v 17. minutě těsně přestřelil, za chvíli si domácí zahráli ťukes, patičkami si vyměnili míč Růžička s Budínským, míč převzal Šisler, našel Sivriće, jehož hosté v šanci ještě stihli zablokovat, ale Budínského už ne - 3:0.

Po změně stran se Jihočeši trochu zlepšili, ale nebezpečnější byla i nadále Karviná. V 52. minutě zahodil tutovku Urgela, mohl zamířit do prázdné brány, obešel i Křížka, ale raději nahrával Sivrićovi, kterému už cestu k bráně zatarasili vracející se obránci. Čerstvý vítr do útočné snahy Karviné vnesli Juřena a mladý reprezentant Puchel, který v 78. minutě pálil z výhodné pozice jen do boční sítě. V 86. minutě ale pronikl po levé straně, krásně nahrál Juřenovi a bylo to 4:0. Debakl hostů dokonal o dvě minuty později po zkratu hostujících stoperů Moravec.

Branky: 5. Šisler, 10. Sivrić, 22. Budínský, 86. Juřena, 88. Moravec. Rozhodčí: Berka - Černý, Peřina. ŽK: Šisler - Řezáč, Linhart, Wermke. Diváků: 1265.

Ohlasy trenérů:

Jozef Weber (Karviná): Začátek nám vyšel nad očekávání. Do každého zápasu jdeme s tím, že na soupeře vletíme a zkusíme dát rychlé góly, ale že to vyjde zrovna proti Budějovicím, to mě příjemně překvapilo. O přestávce jsem kluky nabádal hlavně k tomu, aby si to nepokazili. Budějovice nedávno v Sokolově prohrávaly 1:3 a stihly to srovnat. Dneska jsme ale byli opravdu silnější a fotbalovější.

František Cipro (České Budějovice): Nedovedu si to vysvětlit. Abychom po dvaceti minutách prohrávali 0:3, to je silné kafe. Pak už proti zkušenému týmu Karviné s výsledkem sotva něco provedete. Mladí kluci to psychicky nezvládli, sice jsme se po změně stran zlepšili, ale vůbec to nestačilo. Soupeř byl jasně lepší.