Frýdecko-Místecko Karvinsko Opavsko Ostrava-město Přerovsko Prostějovsko Znojemsko

ČEZ Motor rozhodl o výhře v Havířově v poslední třetině

HAVÍŘOV - 28.11.2015 07:59

V předehrávaném zápase 27. kola WSM první ligy vyhráli včera hokejisté ČEZ Motoru České Budějovice v Havířově 3:1, když o vítězství rozhodli v poslední třetině. Poprvé se po návratu trefil Lukáš Květoň.

HC AZ Havířov - ČEZ Motor České Budějovice 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Do vední šli už v 6. minutě domácí hráči, favorizovaní hosté srovnali v prostřední části. V závěrečné třetině se trefil navrátilec Květoň a při hře bez brankáře domácího celku potvrdil výhru Motoru střelou do prázdné branky Nouza.

Branky: 6. Korím (Kotala, Hudeček) – 22. Kuchejda (Mikyska, Žovinec), 45. Květoň (Chovan, Pajič), 60. Nouza (Heřman). Rozhodčí: Kopeček – Kotlík, Zídek . Vyloučení: 7:7, navíc Mazanec 5+o.k a Bohunický 5+o.k. Bez využití. Diváci: 1611.

Havířov: Laco – Bahounek, Krisl, Štencel, Korím, Graca, Mazanec, Ostrčil – Štumpf, Pechanec, Sztefek – Okál, Maliník, Kalus – Matějek, Sedláček, Kotala – Bednář, Hudeček, Gřeš – Meidl.

České Budějovice: Gába – Bohunický, Kříž, Suchánek, Zíb, Žovinec, Klinecký – Květoň, Pajič, Chovan – Nouza, Straka, Heřman – Kuchejda, Mikyska, Švihálek – Škoda, Prokeš, Babka – Guman.

Štefan Mikeš (AZ Havířov): S Budějovicemi jsme se utkali již potřetí a dnes to byl z naší strany jednoznačně nejlepší výkon. Musíme však uznat, že k poražení tak kvalitního soupeře potřebujeme, aby se sešlo více faktorů v náš prospěch a to se dnes nestalo.

Petr Rosol (České Budějovice): Máme za sebou těžké a vyrovnané utkání, které jsme však nakonec zvládli a odvážíme si všechny tři body. Utkání bylo v průběhu vyhrocené a bylo potřeba hráče také uklidňovat, ve třetí třetině jsme si nemohli dovolit zbytečná vyloučení i proto, že jsme zápas dohrávali jen s pěti obránci.