Chomutovsko Děčínsko Liberecko Litoměřicko Mostecko Sokolovsko Teplicko Ústecko

Motor hrál podruhé v řadě s posledním celkem tabulky a znovu prohrál

MOST - 13.11.2013 20:39

Ve 22. kole první ligy prohráli dnes hokejisté Motoru České Budějovice na ledě posledního celku tabulky Mostu 3:5.V sobotu čeká Jihočechy domácí duel s Ústím nad Labem v netradičním čase od 16 hodin.

HC Most - HC Motor České Budějovice 5:3 (0:0, 2:1, 3:2)

Českobudějovickým hokejistům se v poslední době nedaří a potvrdilo se to i na ledě jednoho z nejslabších týmů soutěže. Po bezbrankové první třetině se ujali vedení domácí, šli do dvoubrankového trháku. Hosté do konce druhé části snížili Kotalíkem. Jejich nápor pokračoval i v závěrečné třetině. Jenže ve 48. min. zvýšil Tauš z ojedinělé akce na 3:1. A k dovrčšení všeho zlého Motor inkasoval počtvrté, a to dokonce při vlastní přesilovce. Kuchejda už stačil jen snížit. Při power play hostí skóroval do prázdné branky Tauš, definitivně pak skóre uzavřel na 5:3 Ferebauer.

Druhá prohra v řadě vždy s posledním celkem tabulky (doma s Benátkami nad Jizerou, nyní v Mostě) rozpoutala i živou debatu mezi famoušky na webu jihočeského celku. Doba hájení nově vzniklého klubu, zdá se, už je pryč. Alespoň podle některých příspěvků. Kolik jich dorazí do Budvar arény v sobotu odpoledne?

Branky a nahrávky: 28. Čížek (Pavelka, Slavíček), 31. Písařík (Sedláček, Tůma), 48. Tauš, 53. Bojer (Tauš), 60. Tauš (Bojer) - 39. Kotalík (Moravec, Melka, 57. Kuchejda (Ondřej), 60. Ferebauer (Ondřej, Rob). Vyl. 5:3, navíc host. Šperger 10 min., využ. 1:0, v osl. 1:0. Rozhodčí: Jílek - Rozlílek, Svobodová. Diváci: 514.

Motor: Halmoši - J. Novák, Kříž, Chmelíř, Moravec, Boháč, Prokop, Pavlíček - Kotalík, Melka, Skuhravý - Ondřej, Šachl, Kuchejda - Třetina, Pitule, Šperger - Ferebauer, Rob, Vaniš - Bárta.