Karlovarsko Královéhradecko Sokolovsko

Dynamo dohánělo v Sokolově dvoubrankové manko, za remízu 3:3 veze bod

SOKOLOV - 05.09.2015 12:29

V 5. kole Fotbalové národní ligy remizovalo dnes dopoledne Dynamo České Budějovice v Sokolově v utkání bohatém na branky 3:3. Příští víkend mají Jihočeši volno, poté zamíří opět ven, tentokráte do Karviné.

Baník Sokolov - Dynamo České Budějovice 3:3 (2:1)

Dynamo v současném ročníku ještě nepoznalo hořkost porážky, ovšem při jedné výhře a čtyřech remízách body nijak závratně nenaskakují. V Sokolově však je bod vydřený, protože domácí vedli v 56. minutě již 3:1. Do vedení však šli hosté díky Kalodovi, který v 25. minutě zužitkoval výbornou přihrávku Peška. Po devíti minutách však bylo srovnáno. Roh odvrátil Hric na hranici šestnáctky pouze k Poučkovi, který se trefil přesně k tyči. Chvíli poté zahrávali domácí další roh a Tůma trefil hlavou tyč. Vedení do kabin se ale přesto Sokolov dočkal. Dvě minuty před pauzou se hlavou trefil ve vápně zcela volný Manzia.

Po necelé hodině hry to s Dynamem vypadalo ještě hůře. Manzia uvolnil Poučka, který snadno do prázdné branky zvýšil na dvoubrankový rozdíl. To jakoby Jihočechy probudilo a převzali otěže hry do svých rukou. Kaloda nejdříve vychytal Belaň, Šimákova střela se otřela o tyč. A pak to přišlo. Čtvrt hodiny před koncem snížil po rohovém kopu stoper Hric a za další čtyři minuty to byl opět on, kdo vyrovnal - a jak jinak, než po dalším rohovém kopu. Pak se už hra uklidnila a utkání skončilo remízou.

Branky: 33. Pouček, 43. Manzia, 56. Pouček - 25. Kalod, 75. Hric, 79. Hric. Rozhodčí: Orel - Pilný, Arnošt. ŽK: Machek, Vondráček, Prošek - Dvořák, Novák, Wermke. Diváků: 1047.

Sokolov: Belaň - Prošek, Vondráček, Tůma, Urma - Vrtělka, Machek - Kosak (89. Dřížďal), Dvořák, Pouček (76. Kratochvíl) - Manzia (81. Procházka).

České Budějovice: Křížek - Dvořák, Lima (72. Pasecký), Novák, Hric - Karafiát - Pešek, Šimák, Funda (46. Benát) - Jurdík (64. Wermke) - Kalod.