Jablonecko Liberecko

Banes Motor se nenechal Tygry zakousnout, z Liberce odvezl všechny body

LIBEREC - 25.11.2023 14:35

Ve 21. kole Tipsport extraligy vyhráli hokejisté českobudějovického Banes Motoru v Liberci po výborném výkonu 5:2. V neděli přivítají v Budvar aréně Litvínov (17).

Bílí Tygři Liberec - Banes Motor České Budějovice 2:5 (0:1, 1:3, 1:1)

Do branky hostů se tentokrát po třízápasové pauze postavil Hrachovina a předvedl parádní výkon. Ostatně jako celý tým. V první třetině šli po tečované střele Vopelkou do vedení, které ve druhé třetině vytáhli až na 0:3 po brankách Doudery a Beránka. Pak sice domácí snížili, ale Motor gólem Ordoše rychle reagoval. V poslední třetině Liberec v přesilovce zase snížil, ale byl to opět Ordoš, který uzavřel skóre a zaslouženou výhru Jihočechů.

Branky a nahrávky: 35. Rychlovský (Filippi, McCoshen), 47. Rychlovský (A. Najman) – 16. Vopelka (F. Přikryl, M. Beránek), 27. M. Doudera (Harris, Simon), 33. M. Beránek (Simon, Hovorka), 36. Ordoš (Gulaš, Pýcha), 56. Ordoš (Gulaš). Vyloučení: 4:4, využití: 1:0. Rozhodčí: Pražák, Cabák – Špůr, Thuma. Diváci: 5046.

Liberec: D. Král (34. Pařík) – Knot, McCoshen, Melancon, M. Ivan, J. Dvořák, Budík, Derner, T. Galvas – Faško-Rudáš, Filippi, Rychlovský – Kelly Klíma, A. Najman, Birner – Pérez, Šír, J. Vlach – Flynn, Hawryluk. Trenéři Pešán, J. Kudrna a Žabka.

Motor: Hrachovina – Pýcha, Štencel, Kachyňa, M. Doudera, Hovorka, Gulaši, – Gulaš, Kondelík, Ordoš – Simon, Harris, Kubík – M. Beránek, Vopelka, F. Přikryl – Valský, Toman, Chlubna. Trenéři Čihák a Hanzlík.